W Miejskim Domu Kultury powstaje Strefa Rękodzieła. Projekt dla miłośników dziewiarstwa, który startuje już w październiku. Chcielibyśmy stworzyć w naszym mieście przestrzeń do wymiany doświadczenia, inspiracji, nauki, a przede wszystkim miłego spędzenia czasu. Jest pomysł na  miejsce, które zrzeszy pasjonatów rękodzieła w każdym wieku i da możliwość twórczego spędzenia czasu w towarzystwie.

Zajęcia poprowadzi miłośniczka i pasjonatka rękodzieła instruktor Aleksandra Borelowska. Obiecywaliśmy moc atrakcji twórczych i tak też się dzieje. Nasza oferta i program dodatkowych warsztatów okazjonalnych jest bardzo ciekawy i bogaty:

# Wyspa Splotu- warsztaty dziewiarskie (środy)

# Kreatywna Sobota- weekendowe warsztaty,

#Okazjonalne Warsztaty Witrażu (środy)

Wyspa Splotu

Pracownia 414 w wybrane środy miesiąca zamienia się w Wyspę Splotu (w miarę możliwości dwie środy w miesiącu). Miejsce przeznaczone dla miłośników dziewiarstwa i rękodzieła. Pracownia otwiera swoje progi w godzinach 16:00-19:00. W tym czasie można zasiąść z drutami lub szydełkiem, przy dobrej herbacie i domowym wypieku. Wyspa Splotu to alternatywa by zamienić telewizor z nudnymi serialami, na prawdziwe towarzystwo, lubiące włóczkowe tematy. Podczas Spotkania można pracować nad swoim indywidualnym projektem, bądź podążać za instruktażem. Z myślą o zbliżających się świętach w programie realizacja np. szalików i czapek ciekawym ściegiem. W zbliżających się miesiącach, Wyspa Splotu ma zamiar zmienić się w małą pracownię Świętego Mikołaja. Ciepły, kolorowy i ręcznie wykonany szalik, to świetny pomysł na prezent. Zapraszamy serdecznie do Wyspy Splotu, na wspólne tworzenie prawdziwych prezentów od serca.

Propozycja ta jest również dostępna dla mieszkańców Karsiborza. Otóż we wtorki od 17:00-19:00 otwieramy oddział również w Filii nr 3, przy ul. 1 Maja.

Uczestnicy pracować będą  na swoich materiałach i narzędziach. Instruktor oczywiście z chęcią pomoże w zamówieniu i dopasowaniu odpowiednich szydełek czy drutów. Co jakiś czas będzie robić również zamówienie włóczek do danych projektów. Będzie można składać wspólne zapotrzebowanie z rabatem. Oczywiście podczas spotkania, będzie można skorzystać z dostępnych narzędzi, lecz biorąc pod uwagę różnorodność rozmiarów drutów czy szydełek, prosimy przychodzić z własnym sprzętem i materiałem.

Najbliższe spotkania 07.10. i 14.10.2018r.

godziny: 16:00-19:00, Pracownia 414, III piętro.

Zapraszamy by pracować nad swoim projektem bądź podążać za instruktażem szalika ściegiem francuskim.

Ponieważ dopiero tworzymy przestrzeń do robótek chętnie przyjmiemy niepotrzebne i zalegające w domu druty i szydełka :)

Kreatywna Sobota

To kontynuacja z zeszłego roku, formuły weekendowych zajęć z rękodzieła. Spotykamy się w Pracowni 414 raz w miesiącu. Jak sama nazwa wskazuje w sobotę w popołudniowych godzinach. Ta forma zajęć to propozycja dla zapracowanych, którzy w ciągu tygodnia nie mogą sobie pozwolić na chwile twórcze. Idea jest podobna jak w Wyspie Splotu, udostępnić miejsce i instruktaż do kreatywnych wspólnych działań. Podczas takich spotkań można spróbować swoich sił z grubym szydełkiem i sznurkiem bawełnianym. W programie okazjonalnych spotkań jest realizacja koszy, podkładek, toreb czy dywaników z grubego sznurka.

Wszystkie potrzebne materiały i narzędzia udostępnione sa na miejsciu. Składka w

zależności od potrzeb i realizowanego projektu. Konieczne są również wcześniejsze zapisy u instruktora.

Najblizsza Kreatywna Sobota 24.11.2018r

Realizować będziemy okrągły koszyk na bazie ze sklejki!

godziny: 13:00-17:00, Pracownia 414, III piętro

Uwaga zapisy na zajęcia do 20.11.2018r!

Okazjonalne Warsztaty Witrażu

Nie zapominajmy, że Miejski Dom Kultury ma świetnie wyposażoną Pracownię Witrażu. My z tego korzystamy i proponujemy Okazjonalne Warsztaty Witrażowe. Dwa spotkania w miesiącu odbywać się będą w wybrane środy w godzinach od 16:00- 19:00. Realizować będziemy ciekawe projekty  z wykorzystaniem techniki Tiffany oraz mozaikę. Nie jest tajemnicą, że przed okresem świątecznym realizować będziemy np. piękne i kolorowe szklane aniołki. Do Pracowni Witrażu zapraszam młodzież i dorosłych (dla dzieci prowadzone są zajęcia Mozaikowe w poniedziałki, informacja w zakładce Pracowni Witrażu). Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z witrażem nie muszą się niczego obawiać. Podczas zajęć prowadzony jest dokładny instruktaż od podstaw, tak by każdy uczestnik skończył zajęcia z własnoręcznie wykonanym witrażem. Przyjdź i zobacz jakie to łatwe! Zapewniamy wszystkie potrzebne narzędzia oraz materiały, w tym ten najważniejszy, szkło. Zrealizowane projekty będzie można zabrać ze sobą do domu. Witraże to również doskonały pomysł na prezent!

Uczestnicy zeszłorocznych zajęć mają również możliwość na dokończenie swoich mozaikowych projektów (między innymi pięknych "chusteczników").

Najlbiższe Warsztaty Witrażowe:

21 listopada, na których będziemy tworzyć świąteczne aniołki techniką Tiffany.

godziny: 16:00-19:00, Pracownia 414, III piętro

Zapisy na warsztaty u instruktora.

Koszt Warsztatów: 30zł/osoba

Więcej informacji wkrótce oraz bezpośrednio u instruktora.

Telefon do Pracowni: 91 327-87-62