W sobotę 25 lipca, zapraszamy do naszej Filii w Przytorze. Bohaterem wernisażu będą fotograficzne kolaże Cezarego Dubiela. Wystawę „Spacer z głową w chmurach”, będzie można oglądać do 21 sierpnia w godzinach otwarcia Filii MDK Przytór.

Cezary Dubiel – autor artystycznych fotografii przedstawiających m.in. architekturę i krajobraz. Tworzy też diaporamy – spektakle audiowizualne, których tworzywem są nieruchome obrazy w postaci przezroczy rzutowanych na ekran i zsynchronizowany z nimi dźwięk.

Pochodzący ze Świnoujścia fotograf w 2008 roku stał się członkiem rzeczywistym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców w Warszawie i otrzymał tytuł AFRP. W 2013 roku diaporama Cezarego Dubiela o nazwie „ Kamienie pamięci” została oficjalnie wpisana do Audiowizualnej Kolekcji Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP. Kolekcja ta jest zbiorem najlepszych diaporam na świecie. To pierwsza praca z Polski, którą uwzględniono w gronie najlepszych dzieł najwybitniejszych diaporamistów świata. Tytuł Excellence FIAP Diamond 1, którym został uhonorowany Cezary Dubiel, nadawany jest przez zrzeszającą 85 krajów członkowskich Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej (FIAP). Na świecie taki tytuł posiada tylko kilka osób – to niesamowity sukces artysty! Cezary Dubiel ma na swoim koncie 350 indywidualnych i zbiorowych wystaw fotograficznych. Polski fotograf był wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych konkursach odbywających się pod patronatem światowych organizacji fotograficznych. Posiada w swoim dorobku ponad 400 nagród w Polsce i 44 krajach świata. Jego fotografie i diaporamy można było podziwiać w aż 64 krajach na świecie – na wszystkich kontynentach.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wernisażu

Skip to content