Przez ponad tydzień Festiwalu FAMA realizowanych było wiele koncertów, spektakli i ciekawych spotkań literackich. Nasze miasto znów zabrzmiało wspaniałą muzyką zdolnych młodych artystów i nabrało festiwalowego twórczego klimatu. Miejski Dom Kultury aktywnie działał w produkcji festiwalu oraz wzbogacił program o projekt naszej instruktor Aleksandry Borelowskiej „Śledź Sztuka”, z którego nadal można ,,korzystać”. Kto nie widział mozaikowych śledzi i nie brał udziału podczas FAMY nadal ma szanse ponieważ kolorowe ryby zostają na jakiś czas w mieście.

 Projekt nawiązuje do tematyki morskiej, poławianej ryby w Bałtyku- śledzia. Wszystkie działania krążą i nawiązują do owej ryby, chociażby poprzez grę słów. Idea „Śledź Sztuka” to interdyscyplinarny pomysł łączący ze sobą różne działania twórcze oraz środki. Jest to projekt multimedialny z wykorzystaniem mediów społecznościowych, spajający ze sobą rękodzieło i techniki artystyczne. Projekt obejmuje grę terenową, dedykowaną mieszkańcom oraz turystom. Śledzenie śledzia to doskonały sposób na poznanie miasta.

 Dopisuje nam piękna pogoda za oknem co sprawia, że to idealny moment na spacer, a kiedy zwykła przechadzka po mieście nabiera misji detektywistycznej, zaczyna być naprawdę fajnie. Zabierzcie całą rodzinę. Zabawcie się wspólnie na świeżym powietrzu. Załóżcie wygodne buty. Zabierzcie psa na spacer i otwórzcie szeroko oczy, bo ukryliśmy w mieście całą ławicę śledzi. Zapraszamy do gry terenowej w której należy je wyśledzić.

 Dwanaście kolorowych, mozaikowych ryb (powstałych podczas warsztatów w MDK) zostało rozmieszczonych w mieście w różnych punktach, tzw. Śledź Pointach. Podpowiedzi znajdują się na mapie. Zaznaczone są na nich strefy w której grasuje śledź, a może nawet i ławica. Do Śledź Pontów nakierują Was również znaki na chodniku. Wysprejowane ryby wskażą Wam mozaikowego śledzia.

Kiedy uda Wam się odnaleźć bohatera gry zróbcie kreatywne zdjęcie z rybą. Dajcie znać że nadal je śledzicie. Wystarczy tylko wystawić je na Instagramie lub Facebooku, nie zapominając o dodaniu hashtagu #śledźsztuka (inaczej zdjęcia nie będą dla nas widoczne).

ŚLEDŻ POINTY – MAPA | W zaznaczonych strefach kryją się mozaikowe śledzie. Otwórzcie szeroko oczy i spróbujcie je wyśledzić. Pamiętajcie o opublikowaniu zdjęcia na Instagramie lub Facebooku z hashtagiem #śledźsztuka.

Podczas FAMY projekt zakończył się smacznym akcentem, poczęstunkiem śledziowym przy Muszli Koncertowej. Dla znalazców największej ilości Śledź Pointów nagrodą była tradycyjna bułka ze śledziem i przybicie piątki z autorką projektu :).

psst pssst!

W Parku Zdrojowym czekają na Was aż 4 śledzie.

Szukajcie, śledźcie, bawcie się dobrze 🙂