Zapraszamy, do Sali Teatralnej Domu Kultury, na koncert, w ramach międzynarodowego Festiwalu Saksofonowego „SAXMANIA 2019“. Tegoroczne święto saksofonu odbędzie się pod hasłem Mistrzowie saksofonu, i wybitnych aranżacji. SAXMANIA to impreza, której początki datuje się na 2001 rok. W tegorocznym programie znalazły się koncerty solowe, kameralne i symfoniczne z udziałem znakomitych muzyków tego gatunku. Przedsięwzięcie to również okazja do prezentacji mniej znanego w Polsce saksofonu klasycznego, prezentacji sylwetek i dorobku wirtuozów instrumentu w XX wieku oraz spotkań z włoską muzyka saksofonową. Serdecznie zapraszamy, niech nam niedzielny wieczór upłynie w muzycznym klimacie. A obecność utworów Stanisława Moniuszki w koncercie to ukłon w stronę jednego z największych polskich kompozytorów, któremu ten rok jest poświęcony. Na koncert, wstęp wolny

19 maja

niedziela o godzinie 19:00

Sala Teatralna Domu Kultury, Świnoujście ul. Matejki 11

Program:
Peter Fribbins (1969-), Bagatelles
John Worley, Sonate for saxophone and piano
Aldemaro Romero (1928-2007) – Saxophone Quartet
I Fandango, II Serenata, III Chôro y Tango
Jerzy Fryderyk Haendel, Przybycie Królowej Saby (z Oratorium Solomon HWV 67), Arr. Jean-Ives Formeau
Johannes Brahms, Taniec węgierski nr 5 (arr. Mi bemol ensemble)
Stanisław Moniuszko, Mazur z opery „Halka“ (arr. Artur Cieslak)

Wystąpią znakomici artyści z Włoch i Polski:
Valentina Renesto, Giuseppe Bruno, ArtSax Duo (Dariusz Samól, Ewa Ruszała),
Pol-It-e Saxophone Quartet (Valentina Renesto, Agnieszka Jutkiewicz, Francesca Simonelli, Michał Maślak), Impression Saxophone Ensemble (Valentina Renesto ss, Agnieszka Jutkiewicz as, Michał Maślak as, Francesca Simonelli ts, Joanna Dołęga ts, Paweł Filipowicz bs, Mirosław Jędrzejewski bss)

Koncert odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu „SAXMANIA 2019“. Wystąpią artyści z Włoch i z Polski w różnych konfiguracjach – od solo, poprzez duet saksofon – fortepian, po kwartet saksofonowy.

Wstęp na koncert jest wolny