W najbliższą niedzielę, zapraszamy na koncert inaugurujący rok Beethoven’owski. Za sprawą Baltic Neopolis Orchestra w Sali Teatralnej przy ul. Jana Matejki 11 wybrzmi m.in VII Symfonia (A-dur op. 92). Koncert „Brillante – Beethoven 2020” rozpocznie się od godz. 18.00. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Rok 2020 będzie dla świata kultury niezwykłym wydarzeniem, bowiem cały świat obchodzi jubileusz 250-lecia narodzin Ludwiga van Beethovena, jednego z największych kompozytorów muzyki klasycznej w historii, który zrewolucjonizował muzykę i nadał prąd dalszemu jej rozwojowi.

Najważniejszą część twórczości Beethovena stanowi jego 9 symfonii. Przenikają one wszystkie okresy twórczości kompozytora. I te właśnie symfonie zaprezentuje Baltic Neopolis Orchestra w ramach projektu Beethoven 2020.

W przygotowanym na inaugurację roku Beethovena w wykonaniu Baltic Neopolis Orchestra koncercie, świętujemy także wielki Jubileusz 70- lecia Zarządu Morskich Portów Szczecin – Świnoujście. Znajdą się w nim dzieła trzech gigantów muzyki klasycyzmu. Utwory Jubilata, Josepha Haydna i Wolfganga Amadeusza Mozarta sąsiadują ze sobą również w historii literatury muzycznej. VII Symfonia – późny, jeden z ostatnich utworów Beethovena, wydaje się w tym kontekście symbolicznym drogowskazem, wskazującym muzyce nowy kierunek.

Brillante – Beethoven 2020

19.01.2020 18:00

Sala Teatralna MDK, ul. Jana Matejki 11

Artyści:

Tomasz Tomaszewski – skrzypce

Baltic Neopolis Orchestra

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart Divertimento F-Dur, KV 138

Joseph Haydn – Divertimento E-dur HOB II 39

Ludwig van Beethoven, VII Symfonia A-dur op. 92

Skip to content