Wyspa Splotu to od roku działająca strefa Domu Kultury. Przestrzeń dedykowana miłośnikom dziergania do wymiany doświadczenia, inspiracji, nauki a przede wszystkim miłego spędzania czasu. To miejsce, które zrzesza pasjonatów rękodzieła w każdym wieku i daje możliwość twórczego spędzenia czasu w towarzystwie.

 

Spotykamy się w środy w godzinach od 16:00 do 19:00 w pracowni 414 na III piętrze MDK. Podczas lata korzystamy z przyjaznej pogody i wychodzimy dziergać do miasta np przy kawie w El Papa – Cafe Hemingway. Prawda, że brzmi to dobrze? Jeśli dodamy, że powstają nam wspaniałe cuda, którymi wspieramy akcje charytatywne w naszym mieście i w kraju to już w ogóle jest pięknie.

Dla ścisłych informacji warto dołączyć na Facebooku do grupy Wyspa Splotu, tam na bieżąco ustalamy terminy, miejsca spotkań i przesyłamy sobie różne wzory, schematy i inspiracje.

Wyspa Splotu to alternatywa by zamienić telewizor z nudnymi serialami, na prawdziwe towarzystwo, lubiące włóczkowe tematy. Podczas Spotkania można pracować nad swoim indywidualnym projektem, bądź podążać za instruktażem. Z myślą o zbliżających się świętach w programie realizacja np. chust ombre i czapek ciekawym ściegiem. W zbliżających się miesiącach, Wyspa Splotu ma zamiar zmienić się w małą pracownię Świętego Mikołaja. Ciepły, kolorowy i ręcznie wykonany szalik, to świetny pomysł na prezent. Zapraszamy serdecznie do Wyspy Splotu, na wspólne tworzenie prawdziwych prezentów od serca. Mówiąc o pracowni Mikołaja nie mamy na myśli tworzenia tylko i wyłącznie dla swoich pociech czy bliskich. Znów chcemy wesprzeć akcję charytatywną. Tym razem pragniemy pomóc cierpiącym na raka. Przyłączamy się do akcji „Czapki dla kobiet po chemii” Fundacji Rak’n’Roll. Wydziergajmy czapeje dla potrzebujących. Więcej informacji o akcji wkrótce. Zaczynamy pracę również nad modułowym kocem który podarujemy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

Robimy wspólne zamówienia materiałów dziewiarskich co obniża koszty przesyłek. Spotkania prowadzi miłośniczka i pasjonatka rękodzieła instruktor Aleksandra Borelowska.

Praconia 414, III piętro MDK,

tel: 91 327-87-62


Wyspa Splotu wzięła udział w szlachetnym projekcie wspierającym wcześniaki z całej Polski. Pracowite uczestniczki zajęć w MDK wydziergały malutkie ośmiorniczki, które towarzyszą maluszkom w inkubatorach i pomagają przetrwać pierwsze dni na świecie. Ramiona ośmiorniczek przypominają wcześniakom pępowinę, dzięki temu czują się bezpieczniej i są spokojniejsze. Przede wszystkim ciągną za mackę a nie za kabelki, których czasami bywa bardzo dużo w inkubatorze i nie robią sobie krzywdy.

Podczas pięciu spotkań udało nam się wydziergać 30 małych ośmiorniczek, które wysyłamy w ręce koordynatora Fundacji Małych Serc. Do paczuchy wskakują uśmiechnięte ośmioramienne stworki z ważną misją szerzenia uśmiechu i wspierania dzieciaczków jak i rodziców.

„Jestem dumna z moich dziesięciu pań, które całkowicie zaangażowały się w realizację zadania. Dzielnie podołały cienkiej włóczce i szydełku. Cieszymy się, że Świnoujście potrafi i może być częścią tak fajnego projektu. Ilość powstałych ośmiorniczek zaskoczyła nas wszystkich. Brawo my! Wyspa Splotu dała radę! Teraz śmiało możemy powiedzieć, że Wyspa Splotu wspiera wcześniaki!”- reasumuje instruktor Aleksandra Borelowska, prowadząca warsztaty.
 

Bijemy rekord!

BIJEMY REKORD W JEDNOCZESNEJ RESUSCYTACJI KRĄŻENIOWO-ODDECHOWEJ Komenda Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP i Świnoujski Sztab WOŚP wzorem lat ubiegłych, zapraszają mieszkańców miasta do udziału w biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechow...

Maluchów kocie historie

Pierwsze zajęcia w Akademii Malucha już za nami! Pożegnaliśmy część dzieci, które obecnie rozpoczęły przygodę twórczą w Pracowni Plastycznej Poddasze i powitaliśmy naszych nowych uczestników zajęć. Głowy pełne pomysłów, ogromny zapał do pracy i świet...