Pracownia Witrażu

Pracownia Witrażu Miejskiego Domu Kultury została założona przez Wandę Dengę-Szwabę w 2013 roku. Funkcjonuje do dziś, jako miejsce w którym nauczyć się można kunsztu unikatowego rzemiosła. Stanowi przestrzeń twórczego relaksu i spotkań miłośników rękodzieła.

Uczestnicy pod opieką certyfikowanego instruktora realizują różnorodne projekty w szkle. Program kursu przygotowany jest w taki sposób, by przekazać potrzebną wiedzę od podstaw, zgłębić tajniki witrażu i nauczyć samodzielnego wykonywania projektów.

Warsztaty kierowane są dla osób początkujących jak i dla zaawansowanych (młodzież i dorośli). Poziom trudności dopasowany jest do wieku uczestników. Do zajęć nie potrzeba specjalnego talentu czy umiejętności, wystarczą jedynie chęci i dobry humor. Bez obaw, wrażliwość oraz motorykę ręki wypracujemy podczas zajęć. Każdemu komu marzy się piękna dekoracja do domu, zapraszamy na warsztaty. Witrażowe prace idealnie nadają się również na prezenty dla najbliższych.  Własnoręcznie wykonane cieszą podwójnie.

Na warsztatach realizujemy rozmaite formy dekoracyjne i użytkowe stosując różne techniki. Realizujemy witraż Tiffany oraz tworzymy mozaikę. Malujemy na szkle farbami. Projektujemy ramki do zdjęć, zawieszki do okien czy biżuterię.  W Pracowni powstaje dużo kolorowych i szklanych prac. Za każdym razem efekt nas zaskakuje i daje powód do dumy. Gwarancją zajęć jest radość tworzenia!

Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały (w tym szkło) i profesjonalne przybory.

Program:

– nauka cięcia szkła

– projektowanie witrażu i mozaiki

– pełna realizacja projektu

Spotykamy się w środy w godzinach 16:00-19:00 (możliwy podział na grupy czy zmiana godzin). Dołączyć można w każdym momencie półrocza. Zapraszamy do uczestnictwa przez cały semestr (składka miesięczna) lub w pojedynczych warsztatach. Dla zapracowanych istnieje opcja pojedynczych wejść.

Miesięczny karnet: 100zł

Jednorazowe warsztaty: 25zł

Zajęcia ruszają w październiku. Prowadzone będą dwie grupy:

-dla młodszych uczestników warsztaty mozaiki (od 10 lat) (poniedziałki 15:00-17:00) (poniżej więcej informacji)  

-dla dorosłych pełen kurs witrażu (środy 16:00-19:00)

Zapisy u instruktora.

Zapraszam na zajęcia,

Instruktor Aleksandra Borelowska

 

Prowadzenie:

Pracownię prowadzi certyfikowany instruktor Aleksandra Borelowska. Witrażem zajmuje się od 2014r. Ukończyła również Arteterapię na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Poznane techniki scala w program kursów, dzięki czemu warsztaty nabierają relaksacyjnego waloru.

kontakt:

Pracownia Witrażu, III piętro, pok 414

instruktorola.mdk@gmail.com

tel: 91 327-87-62


Uwaga NOWA FORMUŁA dla dzieci!

WARSZTATY MOZAIKI

Pracownia Witrażu otwiera swe progi również dla dzieci (od 10 lat). Rusza nowa formuła poniedziałkowych

Warsztatów Mozaiki.

Tym razem tworzyć będziemy z dziećmi piękne dekoracje z użyciem kolorowego szkła. Obklejać mozaiką będziemy doprawdy wszystko 😀 przynajmniej spróbujemy.  Zapoznamy się również   z najsłynniejszymi mozaikami świata. W programie projektowanie i realizacja świeczników, ramek, mozaika płaska jak również malowanie na szkle. Zajęcia odbywają się w Pracowni Witrażu.

   Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu w poniedziałki w godzinach 15:00-17:00

Rusza nabór uczestników do grupy drugiej  17:00-19:00

Składka: 30zł/miesiąc

Zapraszam do kolorowego świata szkła!

Ilość uczestników ograniczona!

 

Wyniki Wiatraczka 2018!

Wczoraj odbył się Ogólnopolski Konkurs Piosenki Morskiej dla Dzieci. W przesłuchaniach wzięło udział 20 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Grand Prix ufundowane przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście powędrowało do Aleksandry Ma...

Two Timer w Muszli Koncertowej!

Jeszcze tydzień temu grali na Pol'And'Rock Festival, a już w najbliższa sobotę będzie można ich posłuchać w Muszli Koncertowej przy Promenadzie. Two Timer, blues masterzy z Poznania, 11 sierpnia, zaczynamy o 19.00! Kiedy Two Timer wydali swoją pierw...

Chilli Crew dziś w Muszli

Dzisiejszy wieczór w Muszli Koncertowej należeć będzie do zespołu, który naprawdę trudno zakwalifikować muzycznie. Wiemy jedno - za co by się nie wzięli - są świetni! Zaczynamy o 19.00! Po koncert zespołu Chilli Crew możemy spodziewać się wszystkieg...