Uwaga NOWA FORMUŁA dla dzieci!

WARSZTATY MOZAIKI

Pracownia Witrażu otwiera swe progi również dla dzieci. Rusza nowa formuła poniedziałkowych

Warsztatów Mozaiki.

Tym razem tworzymy z dziećmi piękne dekoracje z użyciem kolorowego szkła. Obklejamy mozaiką doprawdy wszystko 😀 przynajmniej próbujemy 🙂  Zapoznajemy się również   z najsłynniejszymi mozaikami świata. W programie projektowanie i realizacja świeczników, podkładek, ramek, mozaika płaska jak również malowanie na szkle. Warsztaty prowadzone w Pracowni Witrażu.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w poniedziałki.

Grupa I  15:30- 17:30- grupa skompletowana

Uwaga! Rusza nabór do grypy II w godzinach 17:30- 19:30

Składka: 30zł/miesiąc

Zapewniamy potrzebne materiały.

Zapraszam do kolorowego świata szkła!

Ilość uczestników ograniczona!

 


Pracownia Witrażu

Pracownia Witrażu Miejskiego Domu Kultury została założona przez Wandę Dengę-Szwabę w 2013 roku. Funkcjonuje do dziś, jako miejsce w którym nauczyć się można kunsztu unikatowego rzemiosła. Stanowi przestrzeń twórczego relaksu i spotkań miłośników rękodzieła.

Uczestnicy pod opieką certyfikowanego instruktora realizują różnorodne projekty w szkle. Program kursu przygotowany jest w taki sposób, by przekazać potrzebną wiedzę od podstaw, zgłębić tajniki witrażu i nauczyć samodzielnego wykonywania projektów.

Warsztaty kierowane są dla osób początkujących jak i dla zaawansowanych (młodzież i dorośli). Poziom trudności dopasowany jest do wieku uczestników. Do zajęć nie potrzeba specjalnego talentu czy umiejętności, wystarczą jedynie chęci i dobry humor. Bez obaw, wrażliwość oraz motorykę ręki wypracujemy podczas zajęć. Każdemu komu marzy się piękna dekoracja do domu, zapraszamy na warsztaty. Witrażowe prace idealnie nadają się również na prezenty dla najbliższych.  Własnoręcznie wykonane cieszą podwójnie.

Na warsztatach realizujemy rozmaite formy dekoracyjne i użytkowe stosując różne techniki. Realizujemy witraż Tiffany oraz tworzymy mozaikę. Malujemy na szkle farbami. Projektujemy ramki do zdjęć, zawieszki do okien czy biżuterię.  W Pracowni powstaje dużo kolorowych i szklanych prac. Za każdym razem efekt nas zaskakuje i daje powód do dumy. Gwarancją zajęć jest radość tworzenia!

Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały (w tym szkło) i profesjonalne przybory.

Program:

– nauka cięcia szkła

– projektowanie witrażu i mozaiki

– pełna realizacja projektu

Spotykamy się w dwie wybrane środy miesiąca, w godzinach 16:00-19:00. Jeden Warsztat tematyczny to dwa spotkania. Prowadzone Warsztaty mają charakter okazjonalny, na których realizujemy założony temat np związany z nadchodzącymi świętami. Podczas zajęć będzie można stworzyć dla bliskich piękny szklany prezent. Za każdym razem realizujemy inne, nowe pomysły. Przeprowadzany instruktaż jest całkowiecie od podstaw także każdy może spróbować swych sił. Istnieje tez możliwość tworzenia indywidualnego projektu..

Najlbiższe Warsztaty Witrażowe:

21 listopada, na których będziemy tworzyć świąteczne aniołki techniką Tiffany.

godziny: 16:00-19:00, Pracownia 414, III piętro

Zapisy na warsztaty u instruktora.

Koszt Warsztatów: 30zł/osoba

Zapraszam na zajęcia,

Instruktor Aleksandra Borelowska

 

Prowadzenie:

Pracownię prowadzi certyfikowany instruktor Aleksandra Borelowska. Witrażem zajmuje się od 2014r. Ukończyła również Arteterapię na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Poznane techniki scala w program kursów, dzięki czemu warsztaty nabierają relaksacyjnego waloru.

kontakt:
Pracownia Witrażu, III piętro, pok 414
instruktorola.mdk@gmail.com
tel: 91 327-87-62


 

Świąteczna iluminacja już działa!

Świąteczne oświetlenie już cieszy oczy. Na placu Wolności rozbłysła wczoraj nie tylko największa w mieście choinka ale także wiele innych, imponujących ozdób świątecznych. Dla tych, którzy nie mogli być wczoraj na placu, lub nie wiedzieli naszej tra...

Choinka rozbłyśnie już w czwartek!

Już w najbliższy czwartek, 6 grudnia, oficjalnie rozświetlimy Choinkę Bożonarodzeniową na pl. Wolności. Uroczyste odliczanie nastąpi punktualnie o godz. 18.00. My zapraszamy na plac już od godziny 17.00. Sprawdźcie, co będzie się działo w Mikołajki! ...

Bohaterowie Codzienności

W ramach obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Miejski Dom Kultury, Filia Warszów, zaprasza wszystkich mieszkańców na wydarzenie „Bohaterowie Codzienności na 100-lecie Niepodległości”. Początek o godz. 12.00, 18 listopada. Wstęp ...

Elisabeth Ksoll w Galerii Art

W najbliższą sobotę (10 listopada) zapraszamy na wernisaż wystawy Elisabeth Ksoll. Początek wydarzenia o godz. 18.00 w Galerii ART przy ul. Wojska Polskiego 1/1. Wstęp wolny. Mieszkająca po niemieckiej części wyspy Uznam artystka maluje głównie port...