W naszej Pracowni Poddasze czasami szyjemy różne projekty na zajęciach. Dzieciaki to uwielbiają i chętnie stawiają pierwsze kroki z igłą i nitką. 🧵💪

Udało nam się już zrealizować i uszyć saszetki, świąteczne dekoracje czy breloczki.  Na zajęciach uczymy się nawijać nitki, robić węzełki i pięknie wyszywać. Szycie takiej oto kociej torebki🐱👜 było w naszym programie zajęć i czekaliśmy z dzieciakami na to czwartkowe wyzwanie. Schować można do niej różne skarby i wygląda uroczo.

Umieszczamy szybki tutorial, który pomoże uszyć  kocią torebkę w domu. Polecamy wykorzystać do tego filc (do kupienia w lokalnym sklepie papierniczym przy ulicy Matejki). Oczywiście można uszyć torebkę z różnych materiałów. Filc jednak doskonale nadaje się dla dzieci i ich początkowej przygody z szyciem.  Możecie poszaleć z kolorami filcu. Kocia mordka jak najbardziej może być bardziej fantazyjna.

Poniżej dostępny jest wykrój do wydruku. Nie jest on trudny więc jeśli nie macie drukarki spokojnie dacie rade rozrysować sobie go odręcznie. Kocią mordkę można wykorzystać jako saszetkę, nie trzeba wtedy doszywać paska.

🐱Co jest potrzebne:
 
🧵2kolory filcu
 
🧵igła i nitka
 
🧵mulina w ciemnym kolorze (lub kontrastowym do filcu)
🧵nożyczki
Wykrój do pobrania ——> wykrój kottorebka
Poniżej ułatwienie, które przyda się na początku przygody z szyciem. Przy pierwszym szyciu na pewno ułatwi sprawę zaznaczenie kropek, w które należy się wbić igłą. Pamiętajcie tylko by zrobić je delikatnie aby nie były później widoczne.

Miłego szycia! 😘💖
Ola Borelowska