Pracowity grudzień w Przytorze

 

Koncerty kolęd, spotkania wigilijne, akcja charytatywna to tylko niektóre wydarzenia, które odbyły się w Filii MDK Przytór.

Imprezy świąteczne rozpoczęły się Mikołajkami, w których udział wzięli najmłodsi z Przytoru oraz Karsiborza. Ogromną popularnością cieszyły się warsztaty plastyczne, podczas których przygotowano mnóstwo wyjątkowych kartek świątecznych, ozdób choinkowych i dekoracji bożonarodzeniowych. Warsztaty prowadziła instruktor Aleksandra Nowak.

Braliśmy udział w koncertach organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 9 oraz w konkursie na dekorację szkolnych klas.

Dla troszkę starszych mieszkańców osiedla zorganizowano, przy współpracy z PZERiI koło nr 1 w Przytorze spotkanie wigilijne oraz koncerty kolęd. Zespół wokalno – instrumentalny „Malwy” prowadzony przez instruktora Grzegorza Pycza wyśpiewał najpiękniejsze kolędy i pastorałki, które wprowadziły prawdziwie świąteczną atmosferę.

Najważniejsza jednak w okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia jest pomoc drugiemu człowiekowi. Z inicjatywy instruktora Filii MDK Grzegorza Pycza przy współpracy z mieszkańcami Przytoru, Radą Osiedla Przytór – Łunowo, PZERiI koło na 1 oraz Morsów z Międzyzdrojów udało się zebrać ubrania oraz artykuły spożywcze dla Pana Wojtka z Sułomina 2, który żyje samotnie w strasznych warunkach, bez wody i podstawowych środków do życia.

Mieszkańcy Przytoru wykazali się ogromną hojnością i empatią i zapowiadają, że to nie jest jednorazowa pomoc i nie zostawią Pana Wojtka na pastwę losu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Skip to content