Poetycki rock oraz szanty - to muzyczne propozycje Portu Kultury Pomorza Zachodniego – Świnoujście 2021 na nadchodzący weekend. W sobotę (24 lipca) o godzinie 19.30 w Muszli Koncertowej przy Promenadzie pojawi się Hubert Biczkowski i Jego Projekt HUBAS. Niedziela (25 lipca, godz. 19.00) zaś będzie należeć do Majtków Bosmana czyli sześciu mężczyzn, którzy wiedząc, że gdzie śpiew tam są dobrzy ludzie – poczęli śpiewać. Na oba koncerty – wstęp wolny.

HUBAS to autorski projekt muzyczny Huberta Biczkowskiego - piekielnie zdolnego muzyka. To niezwykle energetyczna dawka dobrej muzyki i specyficznego humoru. Wysoki poziom artystyczny oraz świetne aranżacje. Klasyka polskiej muzyki rozrywkowej jak i własne kompozycje pochodzące z albumu „Wstawaj”(2017). Projekt HUBAS zaistniał szerzej w świadomości słuchaczy w 2018 roku, kiedy to przemierzając polskie wybrzeże koncertował na ulicach miast i miasteczek promując swoją twórczość pod nazwą "Objazdowe Opole" #StreetArt 2018 i rok później #StreetArt2019. Już niedługo kolejne wydawnictwo, którego wydanie zatrzymała pandemia. Hubert Biczkowski to laureat Grand Prix oraz Nagrody Publiczności na XI Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Marka Grechuty w Sławnie w 2018 roku, finalista prestiżowych konkursów wokalnych, m.in. Grechuta Festiwal Świnoujście 2019, Inspiracje - Interpretacje Wrocław 2019, Piosenka - Ballada - Felieton Gdańsk 2019), finalista Festiwalu "Serca Bicie" poświęconego pamięci Andrzeja Zauchy. ______________________________________________ Grupa MAJTKI BOSMANA powstała podczas pewnej upiornej zimowej nocy, kiedy wiatr targał żaglami, a dusze potępionych żeglarzy wyły gdzieś pomiędzy niezamarzniętymi falami pobliskich jezior Pojezierza Wałeckiego. Wtedy to grupka sześciu jurnych, zdrowych i dorodnych samców postanowiła przeciwstawić się nie tylko złej aurze i potępionym duszom, ale i ogólnemu swojemu zgnuśnieniu, oraz niezbyt ciekawemu, nawet depresyjnemu, nastrojowi, który narastał w nich przez całą zimę. Wiedząc, że gdzie śpiew tam dobrzy ludzie są – poczęli śpiewać. Zrazu nieśmiało, potem z coraz większym zapałem. A gdy już rozochocili się na całego, chwycili za instrumenty. I nagle okazało się, że wspólny śpiew i granie nie tylko im ulgę i radość przynosi (oraz leczy z depresyjnych nastrojów), ale i ludziom dookoła bardzo przypada do gustu. A że cała szóstka zwłaszcza śpiewami morskimi zachwycona była, powstał i pomysł powołania do życia prawdziwej szantowej grupy. Przy okazji na jaw wyszło, że jeden z mężczyzn wyróżniał się nie tylko posturą, ale i poczuciem humoru oraz wielkim pokładami morskich opowieści do snucia. On więc obwołany został bosmanem, a pozostali panowie, jak na dobrym okręcie przystało, w role majtków się wcielili. Organizatorem wszystkich wydarzeń w ramach Portu Kultury Pomorza Zachodniego jest Miejski Dom Kultury w Świnoujściu. Finansowanie: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego (Pomorze Zachodnie) oraz Miasto Świnoujście.