Miejski Dom Kultury w Świnoujściu - Galeria "Art"

Strona główna » Galeria "Art"

Galeria "ART"   

Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu   

                          Galeria ART powstała w 1995r. w MDK w Świnoujściu. w ciągu  istnienia w galerii zorganizowano ponad 150 wystaw indywidualnych i zbiorowych wybitnych artystów z Polski i zagranicy. Galeria prowadzi sprzedaż komisową. Powierzchnia wystawiennicza galerii - 120 m2. Zajmuje się promocją sztuki współczesnej.

Prezentuje:  rysunek * malarstwo * grafikę *ceramikę * organizuje konkursy i plenery

Opiekun galerii:  Bogumiła Kociołek,   tel. 91/322-33-90
Zapraszamy: poniedziałek - galeria zamknięta, wtorek - sobota godz. 12.00 - 18.00

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

Świąteczny Kiermasz Sztuki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYSTAWA FOTOGRAFII SEBASTIANA DZIEKOŃSKIEGO

 

 

 

 

WYSTAWA AKWAREL BERNDA BLUHMA

 

 

 

WYSTAWA MALARSTWA I GRAFIKI EWY MISKIEWICZ- ŻEBROWSKIEJ

 

 

 

 

       

       

 

 

 

 

 

 

Wernisaż wystawy  wystawy malarstwa pt: " Himalaya view" poznańskiej malarki Małgorzaty Andrzejewskiej (11.04.2015)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Rendez - vous z Melpomeną" Mirosława Skrzypkowskiego

Miejski Dom Kultury ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy fotograficznej pt. "Rendez - vous z Melpomeną" Mirosława Skrzypkowskiego. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lutego 2015 roku, o godz. 18.00 w Galerii Art MDK. Wstęp wolny. 

Mirosław Skrzypkowski – absolwent Wydziału Fotografii Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Fotograf profesjonalny od roku 1969. Autor m.in. ośmiu albumów fotograficznych. Fotografik teatralny w latach 1984 – 2013 (udokumentował 135. premier). Wykładowca Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu.  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od piątku 5 grudnia zapraszamy Państwa na Świąteczny Kiermasz Sztuki. Jeżeli szukają Państwo niebanalenego i wyjątkowego prezentu w Galerii Art  znajdą Państwo dzieła artystów z całej Polski, od biżuterii, poprzez obrazy i ceramikę po sztukę użytkową. W galerii zdjęć prezentujemy część wystawy. Zapraszamy od wtorku do soboty, w godz. 12.00 - 18.00 aż do końca bieżącego roku. 

 

*************************************************************************************************

 

 

WYSTAWA CERAMIKI I MALARSTWA 

HANNE HAUKOM

I DARIUSZA PRZEWIĘŹLIKOWSKIEGO

 

WYSTAWA MALARSTWA I GRAFIKI

BOGUMIŁY KOCIOŁEK

 

       

       

       

       

       

 

 

WYSTAWA

ARTYŚCI ŚWINOUJŚCIA

 

 

 

WYSTAWA MALARSTWA ANDRZEJA PIWARSKIEGO

 

 

 

 

       

       

       

 

 

 

WYSTAWA WŁODZIMIERZA MIERZYŃSKIEGO

 

 

 

WYSTAWA PRAC EWY DĄBROWSKIEJ

 

 

 

 

 

 

 

 

       

       

       

       

 

 

 

 

 

 

 

       

       

 

 

 

 

 

 

Galeria ART ul. Wojska Polskiego 1/1 Świnoujście

       

       

       

       

 

 

 

Wystawa pt. "MORSKIE INSPIRACJE"

 

 

 

 

"Maski" wystawa malarstwa Jarosława Polanka

 

 

       

       

       

       

 

 

Wystawa prac Barbary Ur

 

 

       

       

       

       

 

ARTYŚCI ŚWINOUJŚCIA - wystawa malarstwa

 

       

       

       

 

 

 

Wystawa malarstwa Mariana Zwierzchowskiego

 

 

 

 

 

 

Wystawa malarstwa Beaty Król ze Szczecina

 

 

 

       

       

       

 

 

Jubileusz 50 lat twórczości Jerzego Pawełczyka

 

       

       

       

 

Świąteczny Kiermasz Sztuki

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Świątecznego Kiermaszu Sztuki, który odbywa się od 24 listopada do końca grudnia 2012 r. W ofercie: malarsto,grafika,ceramika, mała forma rzeżbiarska, szkło unikatowe i biżuteria artystyczna. Zapraszamy codziennie( oprócz niedzieli i poniedziałku) od 12.00 do18.00

          

          

          

 

Wystawa malarstwa Koła Plastycznego UTW w Świnoujściu

W środę 17 pażdziernika 2012 w Galerii ART odbył się wernisaż malarstwa uczestniczek Koła Plastycznego UTW w Świnoujściu. Na wystawie zaprezentowały swoje prace panie: Elżbieta ŚLIWIŃSKA- MARCHEWKA, Grażyna JAGIEŁŁO, Elżbieta KOZŁOWSKA, Krystyna OLESIŃSKA, Irena WITOŃSKA, Anna MAZA, Mirosława PIKORA, Elżbieta CZAJKA, Halina KRASUCKA, Barbara WOLNY, Krystyna AMBROŻY, Irena GROEN, Zdzisława BLASZKO, Janina STEFANIAK, Wiesława MŁODAWSKA, Dorota JUSZKOWSKA, Krystyna SUŁEK. Wystawę można obejżeć do 8 listopada 2012 r. Serdecznie zapraszamy!

 

Wystawa grafiki Andrzeja Forysia

 

 

Wystawa malarstwa Ewy Łukiewskiej

     

 

 

 

Wystawa malarstwa Benedykta Kroplewskiego

Wystawę będzie można oglądać do dnia 02.08.2012 r. od wtorku do soboty w godz. 12.00- 18.00 serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Wystawa malarstwa Agnieszki Opali

W dniu 2 czerwca 2012 r. o godz. 18.00 miało miejsce otwarcie wystawy malarstwa autorstwa Agnieszki Opali z Poznania. Świnoujscy miłosnicy sztuki jak zawsze dopisali, w miłej atmosferze autorka opowiedziała o swoich pracach inspirowanych miejscami o których marzy i gdzie mogłaby wypoczywać...... Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tej uroczej wystawy.

 

 

Wyspy Umajone- wystawa


 
 
 
 
 
 

 

 

 

Sobotni wernisaż w Galerii ART, przy ulicy Wojska Polskiego, otwiera wystawę prezentującą twórczość dziesiątki artystów pochodzących ze Świnoujścia, ale żyjących i tworzących poza nim. Młodzi artyści pokarzą swoje obrazy, grafiki, rzeżby i plakaty. ZaKorzenie, to wystawa dotycząca obecności młodych świnoujścian w polskiej sztuce współczesnej, czyli: Karoliny Markiewicz, Doroty Tołłoczko- Femerling, Marty Kołodziejskiej, Wojtka Kępińskiego, Agnieszki Jankiewicz, Sławomira Gębczyńskiego, Piotra Miazgi, Marii Mileńko, Joanny Swobody, Mai Gątkowskiej. Warto przekonać się, jak w tendencjach panujących w dzisiejszym świecie sztuki, odnajdują się nasi artyści. Wystawę można oglądać do 24.05. 2012

Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

Galeria Art Miejskiego Domu Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Macieja Dobosza. Już 24 marca 2012 roku, o godz. 18.00. Wystawę można oglądać do 27.04.2012

Wstęp wolny.

Malarstwo zawsze wyrastało z najgłębszych pokładów duszy, psychiki i emocji artysty. Rzadko, można powiedzieć nigdy obrazy powstawały z wyrachowanej konceptualizacji, czy intelektualnych konstrukcji. W ich tworzeniu bierze udział zachwyt nad jakimkolwiek "motywem" rozumianym różnorodnie oraz zdolność artysty do poddania się najtajniejszym, najskrytszym inspiracjom, które w wieczystej ciszy odkrywa intuicja artysty. Słynne powiedzenie J. Pollocka, że artysta maluje to, kim jest, dobrze odpowiada energetycznej stylistyce obrazów Maćka Dobosza. Istnieje w eseistyce artystycznej w/g mnie wadliwy zwyczaj porównywania artysty z innym, z jakimś kierunkiem. Nic bardziej szkodliwego nie może się zdarzyć w spojrzeniu na jakiekolwiek malarstwo z nieograniczonej, czytaj wolnej od uprzedzeń perspektywy. Każda wypowiedź malarska ma własny wewnętrzny kod "językowy”, nieporównywalny z niczym i z nikim. I taka refleksja przychodzi mi do głowy gdy oglądam obrazy Maćka Dobosza. Sądzę, że ich nieokiełznana swoboda ekspresji uderza. Przedmiotowa identyfikacja ma tutaj drugorzędne znaczenie.

Maciek z furią wyrzuca z siebie kolory, linie i światło. Kompozycja tych obrazów, aczkolwiek rozmigotana i chwiejąca się, trzyma obraz w ryzach. Mocne, niekiedy zgrzytliwe zestawienia kolorów tworzą spójną tkankę kolorystyczną, która rozbijana jest przez ostre kontrasty światła i cienia. Przewijają się przez obrazy Maćka Dobosza postacie, zmysłowe zarysy ciał kobiecych ujęte w falujące linie, sylwetki kobiet igrające w pejzażu, ale widzimy także w tych obrazach mroczne, nasycone głębokimi barwami ulice oraz pejzaże szarpane nerwowym konturem. Właściwie w przypadku malarstwa Maćka obojętnym jest pytanie czy maluje on z natury, bo należałoby zapytać której natury. Cytowany Pollock w rozmowie z H. Hoffmanem miał powiedzieć ja jestem naturą. Gdy mówimy o obrazach Maćka Dobosza możemy mówić o naturze uniwersalnej wszystkiego co artystę otacza. Myślę, że jego temperament artystyczny jest niezwykle chłonny i pojemny. Z właściwą sobie siłą i determinacją formuje z niezliczonych energii uniwersum swój własny świat malarski, który jak przypuszczam nigdy nie będzie ostatecznie zdefiniowany, ale akurat w jego przypadku byłoby to poważnym ograniczeniem jego możliwości artystycznych.

Fala potencjału malarskiego Dobosza płynie nurtem rwącym i burzliwym, a czujna intuicja pozwala mu tworzyć malarstwo autentyczne i świeże.

Ryszard Miłek

 

Zapraszamy na wernisaż wystawy  Januarego Korffa, pt.  „Wynurzenia”. Wystawa czynna będzie do dnia 14.03.2012r (środa) do godz. 18.00 w Galerii "Art" Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu.

wstęp wolny

 

January Korff - artysta

Rodowity świnoujszczanin, studiował malarstwo na Akademii w Vancouver w Kanadzie gdzie żył, tworzył i wystawiał swoje prace przez 27 lat. Tworzy i eksperymentuje w wielu technikach ale najbliższe jest mu malarstwo olejne. 

 

 

     

 
 
 

 

 

                   Wystawa prac kół Miejskiego Domu Kultury

   16 stycznia, w pierwszy dzień ferii w Galerii "ART" Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, została otwarta wystawa prac plastycznych oraz fotograficznych uczestników kół zainteresowań działających przy tutejszym domu kultury. Prace plastyczne prowadzone przez instruktorów Wandę Denga-Szwaba oraz Jacka Walczaka, zostały wykonane przez dzieci w wieku szkolnym różną techniką, zaś zdjęcia wystawione i przygotowane w całości zostały przez osoby dorosłe pod okiem instruktora Zbigniewa Górskiego. Zapraszamy na fotorelację z wystawy. Zdjęcia wykonane przez najmłodszą grupę "fotografów" - wiek 8-12 lat.

Autorzy wystawionych prac fotograficznych:

Zdzisław Kloska, Zdzisława Woźniak, Jan Walczak, Małgorzata Rutkowska, Emilia Barbara Kuty, Bożena Jędruch, Agnieszka Łapucha.

Wystawa potrwa do 27 stycznia  Galeria "ART" ul. W. Polskiego 1

      

galeria zdjęć                                                                                                   SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

 

Najbliższe imprezy

Kalendarz imprez MDK

Newsletter

Chcesz być “na bieżąco”? Aktualności w Twojej skrzynce

ŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujścieŚwinoujście