Niezmiernie miło nam powitać wśród Partnerów 5. Grechuta Festival Świnoujście 2019 PKO Bank Polski. Dziękujemy za wsparcie tego wydarzenia. Na festiwal zapraszamy już od 6 sierpnia! Tymczasem poznajcie naszego Partnera.

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego i podstawowym dostawcą usług finansowych. Na koniec 2018 roku był najcenniejszą spółką notowaną na GPW w Warszawie, jako jedyny polski podmiot znalazł się w gronie dużych spółek globalnego indeksu rynków rozwiniętych FTSE Russel. W 2019 roku bezdyskusyjny lider swojej branży, największy bank uniwersalny w Polsce i regionie obchodzi jubileusz stulecia.

Strategia PKO Banku Polskiego jest ściśle związana z rozwojem gospodarczym kraju. Realizując misję „Wspieramy rozwój Polski i Polaków” Bank dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania finansowe adekwatne do ich potrzeb i ambicji, zwiększając jednocześnie skalę biznesu i wypracowując najwyższe w sektorze bankowym zyski.

Bank przechodzi transformację cyfrową zarówno procesów wewnętrznych, jak i usług dla klientów. Służą temu m.in. innowacyjne rozwiązania budowane we współpracy ze środowiskiem technologicznych startupów, rozwój kanałów mobilnych, zaawanasowana analityka danych. Dzięki temu, z sukcesem udaje mu się budować i rozwijać nowoczesne usługi dostosowane do aktualnych wyzwań rynku.

PKO Bank Polski aktywnie uczestniczy również w życiu społecznym. Jest ważnym mecenasem sztuki i promotorem dokonań polskich artystów. Celem tych działań jest popularyzacja wartości kulturalnych, wzmacnianie więzi i wrażliwości społecznej, zarówno na poziomie lokalnym jak i ogólnopolskim.

Zdobywany przez sto lat kapitał wiedzy i doświadczenia stanowi solidny fundament dalszego rozwoju, a także poważne zobowiązanie do ciągłego doskonalenia, by w kolejnych dekadach PKO Bank Polski stawał się jeszcze bardziej nowoczesną i innowacyjną organizacją, służącą kolejnym pokoleniom Polaków, rodzimym przedsiębiorstwom i całej polskiej gospodarce.