Otwartymi warsztatami artystycznymi w zakresie malarstwa zapraszamy do udziału w stałych zajęciach MDK  Filii nr 1 w Przytorze. Warsztaty poprowadzi  Magdalena Tyczka ze Szczecina, która  ma w swoim dorobku organizacje warsztatów oraz projektów artystycznych związanych z upowszechnianiem kultury.

Jest kuratorem wystaw, ale też bierze czynny udział w plenerach międzynarodowych na Pomorzu m.in. plenery – Marianowo, Nowogard, Rugia. Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sukcesywnie współpracuje z różnymi instytucjami w całej Polsce m.in. z Muzeum Historii Polski, Duńskim Instytutem Kultury w Warszawie, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. W swojej działalności artystycznej posługuje się różnymi technikami od malarstwa, grafiki cyfrowej, projektowania plakatów po fotografie, instalacje i animacje. Jest organizatorem wystaw artystów pomorskich, w tym artystów po obu stronach Odry – miast polsko-niemieckich.

Obecnie jej obrazy można zobaczyć  w ramach  cyklu wystaw „Wielkiej sztuki dla prawobrzeża” w Filii nr 1 w Przytorze.

Dossier Magdalena Tyczka

Celem zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa  sanitarnego prosimy o wcześniejsze zgłoszenia i zapisy,  tel. 91 322 17 27; e-mail: mdkprzytor@o2.pl