W najbliższą sobotę, 25 listopada zapraszamy na VII już edycję Salonów Muzycznych. Tym razem za sprawą Mariny Nikoriuk, Galeria ART rozbrzmi dźwiękami opery i operetki. Zaczynamy wyjątkowo o 17.00!

Program VII Salonu Muzycznego skierowany jest do miłośników muzyki wokalnej, a zwłaszcza stylu bel canto.

Słynne arie operowe i operetkowe, a także pieśni neapolitańskie z pochmurnej, listopadowej Polski, przeniosą słuchaczy na skąpane w słońcu wybrzeża Morza Śródziemnego.

Inspiracją do powstania programu koncertu były kursy mistrzowskie w Weimarze (Niemcy) oraz Rzymie (Włochy), pod okiem jednej z najsłynniejszych obecnie mezzosopranistek  świata Vivic’i Genaux.

Marina Nikoriuk: mezzosopran, pedagog śpiewu. Urodzona na Ukrainie. Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu. W latach studiów związana z Teatrem Wielkim w Poznaniu. Laureatka Międzynarodowego konkursu im. A.Dvoraka (Czechy). Prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą, śpiewając recitale solowe i realizując autorskie projekty muzyczne. Jest uczestniczką wielu festiwali muzyki klasycznej: m. In. Opernfestspiele w Bad Hersfeld, Usedomer Musikfestival (Niemcy) . Jest założycielką świnoujskiej szkoły śpiewu p.t. Pracownia wokalno – artystyczna Mariny Nikoriuk, przygotowującej młodzież do konkursów oraz studiów wokalnych.

Skip to content