Wakacyjny weekend (17 – 18 lipca 2021 roku) w Świnoujściu upłynie pod znakiem muzyki. W ramach cyklu Port Kultury Pomorza Zachodniego w Muszli Koncertowej przy Promenadzie zagrają dwie nietuzinkowe formacje – soulowa YaniKa oraz etniczny (i nie tylko) Folk Wagon. Na oba koncerty wstęp wolny! Obowiązywać będzie adekwatny reżim sanitarny.

YaniKa
17 lipca 2021 | sobota | godzina 19.00

YaniKa (Magdalena Grzymkowska) – wokalistka i autorka tekstów. Posiadaczka charakterystycznego, niektórzy twierdzą, że zjawiskowego soulowego wokalu. Współzałożycielka projektu Best of Sade granego na scenach w całej Polsce. Współpracowała z Michałem Martyniukiem udzielając się wokalnie na nowej płycie Michała, między innymi w utworze „New Things” o house’owym brzmieniu. We wrześniu 2021 roku ukaże się debiutancki album wokalistki.

Podczas świnoujskiego koncertu usłyszymy przedpremierowo materiał autorski oraz inspiracje ze świata muzyki soulowej.

Artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie:
Szymon Justyński (bass)
Piotr Bolanowski (keys)
Józef Rusinowski (drums).

Folk Wagon
18 lipca 2021 | niedziela | godzina 19.00

Grają szeroko rozumianą muzykę drogi i podróży przeplataną elementami folku z wysp i mórz północy. To siedmiu wspaniałych, a wśród nich źli dobrzy i brzydcy, którzy zabiorą Was na energetyczną wyprawę przez amerykańską prerię, zadymione saloony, irlandzkie puby, portowe tawerny i szlaki, które przez lądy i wody przemierzają od zawsze, niepokorne dusze.

Zespół zagra w składzie:
Piotr Czapiewski – śpiew, banjo, gitara
Maciej Paszkowski – śpiew, gitara elektryczna
Marek Piguła – śpiew, mandolina, irish bouzouki
Przemek Wójcik – śpiew, Tin whistle
Sylwester Umiński – Akordeon, pianino
Mateusz Spustek – śpiew, gitara basowa Piotr Banaszkiewicz – Perkusja

Organizatorem wszystkich wydarzeń w ramach Portu Kultury Pomorza Zachodniego jest Miejski Dom Kultury w Świnoujściu. Beneficjentem projektu jest Miasto Świnoujście. Finasowanie: Pomorze Zachodnie

Skip to content