Tradycyjnie już, Miejski Dom Kultury nie próżnuje podczas Majówki. Gramy dla Was w Muszli Koncertowej oraz w naszych filiach. Mamy nadzieję, że dopisze pogoda i zamiast grilla wybierzecie wspólną zabawę z nami.

Majówkowe granie w Muszli Koncertowej zaczniemy 1 maja (godz. 17.00) do zespołu Wytrawni. Muzycy od lat specjalizują się w koncertach typu „tribute”. Czyli niejako ku czci znanych i popularnych zespołów o międzynarodowej sławie. Robią to świetnie o czym będzie się mogli przekonać podczas koncertu z przebojami Gordona Matthew Sumnera, szerzej znanego jako Sting. I w sumie w tym momencie dalej nie trzeba na ten występ zapraszać.

Również 1 maja, w naszej karsiborskiej filii przy ul. 1 Maja 40, odbędzie się impreza dla najmłodszych. Będzie przedstawienie, będą animacje i zabawy, a strażacy z OSP Karsibór dadzą pokaz sprawności. Zaczynamy o 14.00.

Reggaeside to ośmioosobowa ekipa z pulsującymi dęciakami, wibrująca sekcją rytmiczną i sympatycznym wokalem. Wszystko razem 2 maja (godz. 17.00), wpompuje w Was kilodżule pozytywnej energii, która wystarczy na całą, wyjątkowo długą w tym roku Majówkę. Nowomiejskolubawska ekipa zaserwuje Wam skoczną muzykę, nie tylko w klimatach reggae ale i pokrewnych gatunkach, przy których będzie można potańczyć.

Tego samego dnia odbędą się uroczystości Dnia Flagi. Będzie uroczyście ale – obiecujemy – nie sztywno. Impreza pod patronatem Prezydenta Janusza Żmurkiewicza rozpocznie się już o godz. 13.00 na placu Piracka Przygoda przy naszej filii w Warszowie. Podczas pikniku zapewnimy moc atrakcji dla młodych mieszkańców ale tych starszych. Nie wyjdziecie też od nas głodni. Gdyby pogoda nie dopisała – przeniesiemy się do sali widowiskowej.

Tego dnia odbędzie się też piknik w Przytorze. Szczegóły programu na poniższym plakacie.

Ostatniego dnia Majówki, znów zapraszamy do Muszli Koncertowej. Tym razem będzie znacznie spokojniej i patriotycznie. Wystąpią m.in Chór Dziewczęcy Logos, Chwaty i Kantylena. Całość zamknie Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia. Początek o godz. 15.00.

 

Świnoujska Majówka 2018

Program

1 – 3.05.2018

1.05., wtorek

godz. 17.00 Koncert zespołu „Wytrawni” w projekcie „Sting Tribute”

koncert największych przebojów Stinga,

Muszla koncertowa – promenada, wstęp wolny.

godz. 14.00 „1 Maja dla dzieci”

W programie: pokazy sprawnościowe OSP Karsibór, animacje dla dzieci w wykonaniu Teatru TAK (Spektakl pt. „Bajka do zjedzenia”, program animacyjny pt. „Baw się z nami”), balonowe szaleństwa, bańkowy świat, konkursy z nagrodami.

Plac Biwakowo – Rekreacyjny przy Filii MDK Karsibór (w razie niepogody – sala kameralna), wstęp wolny

2.05., środa

godz. 13.00 – 17.00 Piknik z okazji Święta Flagi Narodowej pt. „Niepodległa Biało – Czerwona” – Pod Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście.

W programie: wypuszczenie balonów z helem, koncert Orkiestry Wojskowej Świnoujście, koncert solistów oraz zespołów MDK, pokaz Zumby, konkursy dla dzieci.

Imprezy towarzyszące: malowanie flagi, konkurs plastyczny, punkt medyczny Szpitala Miejskiego, kiermasz ciast przygotowanych przez członków koła nr 2 PZERiI na Warszowie, stoisko z goframi, degustacja wojskowej grochówki z kuchni polowej.

Plac Piracka Przygoda przy Filii MDK Warszów, wstęp wolny (w razie niepogody – sala widowiskowa).

godz. 14.00 „Majówka dla najmłodszych”

W programie: pokazy sprawnościowe OSP Przytór, animacje dla dzieci w wykonaniu Teatru TAK (Spektakl pt. „Nadchodzi Pipi”, program animacyjny pt. „Radocha”), balonowe szaleństwa, bańkowy świat, konkursy z nagrodami.

Plac przy Filii MDK Przytór (w razie niepogody – sala kameralna), wstęp wolny.

godz. 17.00 Koncert zespołu „Reggaeside”,

Muszla koncertowa – promenada, wstęp wolny

3.05., czwartek

godz. 15.00 Koncert Miejskiego Chóru Dziewczęcego LOGOS

godz. 15.30 Koncert Chóru Mieszanego „Kantylena”,

Zespołu męskiego „Chwaty”

oraz solistów Uniwersytetu Trzeciego Wieku

godz. 16.30 Koncert Orkiestry Wojskowej Świnoujście

Muszla koncertowa – promenada, wstęp wolny

Skip to content