Formalnie to rok 2016 był Rokiem Feliksa Nowowiejskiego, ustanowionym przez Sejm RP. Jednak podwójna rocznica – urodzin i śmierci – sprawia, że działania kulturalne związane z postacią wybitnego kompozytora, trwają również w tym roku. Również w Świnoujściu.

16 września o godz. 17.00 w Muszli Koncertowej wystąpi Maciej Fortuna (trąbka) z zespołem: Kajetan Galas (organy Hammonda), Hanna Gieda (wokal), Dawid Wirmański (perkusja).

Program koncertu będą stanowiły pieśni Feliksa Nowowiejskiego przygotowane na kwartet wokalno-instrumentalny. Jednym z instrumentów organy Hammonda, w nawiązaniu do głównego instrumentu Feliksa Nowowiejskiego – organów kościelnych.

Instrument ten charakteryzują doskonałe walory brzmieniowe, a on sam wciąż pozostaje nieodkrytym dla szerszej publiczności. Hipnotyzujący dźwięk organów wzbogacony zostanie brzmieniem trąbki, perkusji oraz charakterystycznego głosu wokalistki, który pojawi się ponad warstwą instrumentalną.

Projekt powstał w celu upamiętnienia postaci i popularyzacji twórczości Feliksa Nowowiejskiego, wielkiego kompozytora, organisty, patrioty i społecznika w 140. rocznicę jego urodzin. Utwory Nowowiejskiego zostały zaaranżowane i opracowane przez Iwonę Witek w sposób nowoczesny i komunikatywny dla odbiorców wszystkich grup wiekowych, przy jednoczesnym zachowaniu związków z tradycją.

Skip to content