Przełom września i października w Miejskim Domu Kultury zapowiada bogatą ofertę muzyczną. Już za chwilę niesamowity koncert w ramach Uznamskiego Festiwalu Muzyki ale już w tę sobotę 26 września o godz. 16.00 zapraszamy na Koncert saksofonowy na scenie Muszli koncertowej przy Promenadzie

Koncert towarzyszący XII Międzynarodowemu Festiwalowi Saksofonowemu, który jest poświęcony promocji saksofonu w muzyce klasycznej i współczesnej.

Uwaga! Wstęp wolny. Obowiązuje reżim sanitarny.

W koncercie wystąpią soliści oraz zespoły kameralne z wyjątkowym instrumentarium od saksofonu sopranowego przez alt, tenor, baryton, po bas. Młodzi wirtuozi saksofonu jak i artyści mający na swoim koncie koncerty na kilku kontynentach.

Soliści: Dariusz Samól, Cyprian Szawracki

Kwartet saksofonowy Saxademus

Impression Saxophone Ensemble pod kierunkiem Dariusza Samóla w składzie: Iwona Grysak, Cyprian Szawracki, Dariusz Samól, Rafał Pikusa, Zuzanna Sobieniak, Jagoda Wentruba, Michał Maślak.

W repertuarze przekrój stylistyki od baroku po współczesność: Paul Bonneau, David Maslanka, Jean Matitia, Jean-Andre Dervaux, Steve Patrias, Jerzy Fryderyk Haendel, Isaac Albeniz, Johannes Brahms.

Dariusz Samól

Saxademus Quartet

 

Skip to content