W najbliższy poniedziałek (18 marca) odbędą się przesłuchania w ramach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do Domu Kultury, wpłynęły aż 23 zgłoszenia, większość do Małego Konkursu Recytatorskiego. Początek przeglądu o godz. 10.00 w Sali Kameralnej MDK.

Najwięcej zgłoszeń (12) przyszło w najmłodszej kategorii i to właśnie klasy od I do III rozpoczną zmagania jako pierwsi. Obowiązywać będzie kolejność alfabetyczna. Po nich wystąpią klasy IV – VI (5) oraz VII – VIII i gimnazja (3).  Jako ostatni w szranki stanie młodzież licealna (3).

Wszystkich uczestników oceniać będzie jury w składzie: Paweł Adamski (aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie), Katarzyna Lis (instruktor teatralny Klubu 8 FOW), Maja Piórska (dziennikarka, prezes Towarzystwa Przyjaciół Świnoujścia) i Michał Taciak (dziennikarz, redaktor naczelny Magazynu Wyspy).

Paweł Adamski

Absolwent Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu (filii krakowskiej PWST). Debiutował w roli Chłopca I w spektaklu „Przygody Pchły Szachrajki” w reżyserii Wiesława Sierpińskiego na scenie Teatru im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze, z którym to był związany do 1997. Następnie występował m.in. w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatrze Cinema w Michałowicach, Teatrze Polskim w Szczecinie. W zespole Teatru Współczesnego w Szczecinie od stycznia 2014 roku.

Fot. Piotr Nykowski

Obecnie na deskach Współczesnego gra w przedstawieniach:

  • „Ania z Zielonego Wzgórza”, reż. Marek Pasieczny, premiera: 5 maja 2018; Nauczyciel
  • „Król Edyp”, reż. Rudolf Zioło, premiera: 4 listopada 2017 (chór)
  • „Burza”, reż. Anna Augustynowicz, premiera: marzec 2016; Nimfa
  • „Szkoła żon”, reż. Justyna Celeda, premiera: listopad 2014; Enryk

Konkurs jest częścią Amatorskiego Ruchu Artystycznego (ARA).