Tradycyjnie już w okresie świątecznym, nasz chóry ruszają na prawdziwe tournee po świnoujskich parafiach. Już w najbliższy weekend prowadzone przez Barbarę Okoń zespoły Kantylena i Chwaty odwiedzą dwa kościoły. Na tym jednak nie koniec.

Kolędy i pastorałki przygotowane przez seniorów cieszą się dużo popularnością. Mogliśmy się o tym przekonać podczas niedawnego koncertu na pl. Wolności. Teraz będzie będzie ich można posłuchać w bardziej kameralnym wydaniu, w dostojnych wnętrzach wyspiarskich świątyń.

W sobotę wypada Święto Trzech Króli. Tego dnia koncert odbędzie się w kościele parafialnym pw. bł. Michała Kozala przy ul. Gdyńskiej, po mszy rozpoczynającej się o godz. 10.00.

W niedzielę występ został zaplanowany w kościele pw. Chrystusa Króla w centrum Świnoujścia. Podobnie jak dzień wcześniej, koncert odbędzie się po mszy o godz. 10.00.

To jednak nie koniec tej mini trasy koncertowej Kantyleny i Chwatów. 14 stycznia po mszy o godz. 12.00 zespoły wystąpią w kościele pw. Śś Stanisława i Bonifacego przy ul. Siemiradzkiego, a 21 stycznia w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza przy ul. Piastowskiej. Ostatni koncert planowany jest na godz. 18.00.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny! Zapraszamy.

Foto Kazimierz Janicki.