Galeria ART zaprasza na otwarcie wystawy grafiki artystki młodego pokolenia Alicji Niekrasz. Sobota 23 marca, godz. 18.00, wstęp wolny.

Otwarta wkrótce wystawa nawiązuje do cyklu prezentacji technik graficznych, które miało miejsce rok temu w Galerii ART od prezentacji linorytów autorstwa studentów Akademii Sztuki ze Szczecina.

Grafiki, które znajdą się na wystawie autorka wykonała w technice serigrafii, technika druku szablonowego sięga tradycji do Dalekiego Wschodu, stosowana od tysięcy lat głównie w Japonii wykorzystywana była między innymi do druku wzorów na kimonach. Na początku XX w. została udoskonalona przez Samuela Simona, a w połowie XX w. stała się wiodącą techniką wśród artystów nurtu op-art i pop-artu. Do wybitnych przedstawicieli tych nurtów należeli Andy Warhol, Victor Vasarely, Richard Andruszkiewicz, Frank Stella, a z polskich twórców Henryk Tomaszewski.

Otwarcie wystawy w sobotę 23 marca o godzinie 18.00.

Galeria ART., ul. Wojska Polskiego 1/1

Zapraszamy serdecznie