W najbliższą sobotę kolejny wykłady w ramach zajęć dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 27 stycznia zapraszamy na spotkanie poprowadzone przez Jarosława Molendę. Początek o 12.00, Sala Teatralna, ul. Matejki 11, wstęp wolny.

Znany podróżnik i pisarz poprowadzi dwa wykłady. Pierwszy o inicjatorce polskiego UTW, Halinie Szwarc, drugi o jednym z ulubionych tematów – Ameryce Środkowej.

Jarosław Molenda jest absolwentem Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu, członkiem South American Explorers i Polskiego Klubu Przygody. W latach 1996-1997 był w kolegium redakcyjnym „Encyklopedii Geograficznej Świata”. Obecnie zajmuje się szeroko rozumianą publicystyką podróżniczą, popularnonaukową i historyczną. Jego teksty ukazywały się m.in. na łamach takich pism jak: „Archeologia Żywa”, „Filomata”, „Focus Historia”, „Globtroter”, „Kombatant”, „Miejsca święte” „Mówią wieki”, „Nieznany Świat”, „Odkrywca”, „Rzeczpospolita”, „Wiedza i Życie”, „Zew Północy”, oraz „Żyj długo”. Jest dziennikarzem magazynu podróżniczego „Dookoła Świata”. Odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Srebrnym Krzyżem Zasługi za propagowanie historii, a przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Honorową Odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.