Właśnie rozpoczęła się kolejna edycja popularnego Uznamskiego Festiwalu Muzyki. Impreza skutecznie od wielu lat przybliża mieszkańcom naszej wyspy – po obu stronach granicy – muzykę krajów nadbałtyckich. W tym roku głównym bohaterem jest Dania.

13 października o 19.30 w Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się koncert „Nordycki romantyzm”. Wystąpią siostry Lea (skrzypce) i Esther (fortepian) Birringer. Towarzyszyć im będzie orkiestra smyczkowa Filharmonii Bałtyckiej z Gdańska pod kierunkiem Romana Peruckiego. W repertuarze suita smyczkowa op.1 Carla Nielsena, koncert na skrzypce, fortepian i orkiestrę smyczkową d-moll Felixa Mendelsona Bartholdy’ego oraz Novelleten na orkiestrę smyczkową op. 58 Wilhelma Gade’a.

Bilety w cenie 30 złotych do nabycia w kasach MDK: Kasa w budynku głównym, ul. Wojska Polskiego 1/1, II piętro, p. 317 (pon – pią 8.00 – 15.00) oraz Galerii ART, ul. Wojska Polskiego 1/1 (wto-sob 12.00 – 18.00).

Zapraszamy!