Już w piątek 4 października ponad 300 Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy MDK rozpocznie zajęcia w ramach nowego roku akademickiego 2019/2020. Na koncercie inauguracyjnym wystąpi gość specjalny - Zespół Tańca terapeutycznego BABYLON z UTW Myślibórz oraz świnoujskie zespoły seniorów: zespół taneczny Senioritki oraz soliści i zespół Chwaty.

Miejski Dom Kultury zaprasza na koncert pt. "Żyj kolorowo", inaugurujący nowy rok akademicki 2019/2020. 4 października, godz. 18.00, Sala teatralna MDK, ul. Matejki 11, wstęp wolny. Uroczystość przyjęcia nowych Studentów na I rok, spotkanie z władzami miasta oraz uroczysta inauguracja roku akademickiego odbędzie się 5 października od godziny 12.00 w Sali teatralnej MDK, wstęp wolny. Podczas gali wystąpią Zespół BABYLON z Myśliborza, zespół Chwaty, zespół Senioritki oraz chór Kantylena prowadzony przez instruktor i dyrygent Barbarę Okoń.