Chociaż Grechuta Festival Świnoujście, skończył się w sierpniu, to ciągle trafiają do nas jego echa. Cieszy nas to, tym bardziej, że wszystkie są niezwykle pochlebne. Tak jest i w tym przypadku. Dziennikarz Paweł Sztompke, podczas rozmowy na antenie radiowej "Jedynki" uznał nasz festiwal za jedno z najważniejszych wydarzeń ostatniego lata.

Przy okazji odbywającej się jakiś czas temu krakowskiej edycji festiwalu. Paweł Sztompke gościł w swoim studio Danutę Grechutę oraz Jakuba Barana, prezesa Fundacji "Korowód" im. Marka Grechuty. - Cały czas mam w pamięci tegoroczny festiwal w Świnoujściu. Uważam, że to było niesamowite - zaczął prowadzący Muzyczną Jedynkę Sztompke. - Byliśmy w kilka osób i uważamy, że to był jeden z najważniejszych festiwali muzycznych tego lata. Paweł Sztompke był jednym z prowadzących tegoroczny festiwal poświęcony twórczości Marka Grechuty. Podczas letniego, sierpniowego tygodnia, gościliśmy w Świnoujściu ponad 200 artystów, nie tylko z Polski ale także świata. Odbyło się kilkanaście koncertów, spektakli, wystaw i spotkań, które obejrzało kilkadziesiąt tysięcy widzów. Cały wywiad można zobaczyć na oficjalnym kanale Polskiego Radia w serwisie youtube.