Mamy zaszczyt zaprosić na trzecią edycję GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE, która  odbędzie się w dniach 31 lipca – 5 sierpnia 2017 roku.

To interdyscyplinarny festiwal sztuk, i jednocześnie znak pamięci wybitnego artysty – Marka Grechuty. W programie blisko tygodniowej imprezy, obok spektakli, wystaw, filmów oraz spotkań, królować będzie muzyka. Do miasta na czterdziestu czterech wyspach zjedzie czołówka polskich artystów, ale jest tu też miejsce dla tych, którzy swoją karierę dopiero rozpoczynają. To kolejne nawiązanie do kariery niezapomnianego barda, który debiutował w 1968 roku właśnie w Świnoujściu, na legendarnej Famie. Nasz amfiteatr, notabene imponujący, nosi właśnie Jego imię. W oryginalnym repertuarze festiwalu odnaleźć można najświeższe projekty artystyczne, które przeplatane są ze swoistym kalejdoskopem przeszłości, nawiązującym do poetyki twórczości Marka Grechuty. Nie tyle obowiązkiem, co zaszczytem dla wszystkich festiwalowych artystów jest wplecenie w swój repertuar własnych interpretacji utworów Marka Grechuty.

Trzecia edycja Grechuta Festival – Świnoujście 2017 zapowiadana jest, zgodnie z ideą przedsięwzięcia, jako wielobarwny korowód sztuk. Pełny program festiwalu zostanie zaprezentowany w połowie lipca, podczas konferencji prasowych w Szczecinie oraz Świnoujściu. By rozbudzić ciekawość widzów, pragniemy jednak sukcesywnie zdradzać nazwiska artystów, którzy pojawią się na Festiwalu. Dlatego od kilku dni na naszej stronie pojawiają się pierwsze nazwiska i pierwsze wydarzenia.

 

Trzecia edycja Festiwalu to blisko dwustu artystów, ponad dwadzieścia wydarzeń – muzyka, teatr, sztuki wizualne, oraz spotkania z wybitnymi twórcami. Na znakomitą część wydarzeń Festiwalu – wstęp wolny. Bilety na pozostałe propozycje kosztować będą 20 oraz 30 złotych. Pełny program festiwalu, przypominamy, w połowie lipca.

Organizatorem festiwalu jest Miasto Świnoujście, Miejski Dom Kultury w Świnoujściu, a partnerem krakowska Fundacja Korowód im. Marka Grechuty w Krakowie.