Druga niedziela roku to już tradycyjnie święto – święto dobroczynności. 12 stycznia przypada 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Większość atrakcji finału – również tradycyjnie – odbędzie się w Miejskim Domu Kultury. Zaczynamy już o 11.00!

Sztab WOŚP Świnoujście przygotował atrakcje, które obejmują niemal cały MDK. Od 11.00 w Sali Teatralnej rozpocznie się koncert „Serce dla Dziecka”, podczas którego zaprezentują się świnoujskie przedszkola, szkoły i studia taneczne. W tym samym czasie na pl. Mickiewicza („podwórko” MDK) trwać będzie pokaz sprzętu strażackiego, można też będzie przejechać się kolejką turystyczną. Nie zabraknie grochówki i innych „wośpowych” specjałów.

O godzinie 16.00 rozpocznie się koncert podczas którego usłyszmy m.in Osadę Pieśni Grodno, Macieja Grzymalskiego a także Chór Szkoły Muzycznej. Warto być punktualnie, ponieważ jako pierwszy wystąpi zespół – niespodzianka, który do swojego występu przygotowywał się w pocie czoła – specjalnie na tę okazję – przez ostatnie dwa miesiące.

Punktualnie o 20.00 wystrzelimy „Światełko do nieba”. Jakby co, to uprzedziliśmy, będzie przez chwilę głośno.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w MDK:

16.00 Zespół niespodzianka

16.10 Osada Pieśni Grodno

16.25 Studio Sun Dance Pauliny Surudo

16.40 Tytus i przyjaciele

17.30 Chór Szkoły Muzycznej

17.40 MDK Warszów

18.00 Andrzej Wiśniewski

18.10 Maciej Grzymalski