Już od 27 lat, początek roku wielu kojarzy się niezwykłym wydarzeniem jakim jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od początku tej inicjatywy Miejski Dom Kultury wspiera działania na rzecz fundacji. Również w tym roku, odbędzie się u nas kilka wydarzeń. Najbliższe już jutro.

Uczniowie Liceum im. Mieszka I w Świnoujściu, przygotowują właśnie spektakl „Diabolina Maleficent”. Jeżeli ktoś miał okazję oglądać hollywoodzką produkcję „Czarownica” z Angeliną Jolie, wie czego można się spodziewać. Na scenie zobaczymy blisko 50 artystów – amatorów, nad którymi spróbuje zapanować niezastąpiona Iwona Dominiak. Zaczynamy o godz. 18.00! Uwaga, wcześniej, o 9.40, 10.40 i 11.40, odbędą się pokazy dla szkół, odpowiednio dla LO Mieszka I, dla szkół podstawowych i dla szkół średnich, szczegóły na poniższej grafice.

Tego samego dnia, w naszej Filii w Warszowie, a dokładnie na sąsiadującym placu, odbędzie się impreza „Warszów dla WOŚP”. W programie występy wokalne, kiermasz ciast i oczywiście nieśmiertelna grochówka. Początek o godz. 16.00!

Prawdziwe granie rozpocznie się jednak 13 stycznia. Już od 11.30 zapraszamy do Sali Teatralnej, gdzie odbędzie się koncert „Serce dla dziecka” podczas którego wystąpią dziecięce i młodzieżowe grupy taneczne. Później, od godz. 16.00, sceną zawładną cięższe, rockowe brzmienia, za sprawą zespołów Danzi Group, Blood!sle i In Silence.

W tym czasie w Sali Sportowej trwać będzie wspólne tworzenie złotego serca z bilonu, modelowanie balonów, malowanie twarzy i tatuaży, zamykanie w bańce mydlanej, pomiar parametrów życiowych i inne atrakcje. Tu zaczynamy o godz. 12.00.

To jeszcze nie koniec. Na pl. Mickiewicza działać będzie kuchnia polowa z grochówką, bigosem i chlebem. Swój pokaz dadzą strażacy, będzie można pobawić się w paintball i sporo innych rzeczy.

A o 20.00 „Światełko do nieba”. I tak, będzie pokaz sztucznych ogni, ale jak zapowiada sztab, być może już ostatni w mieście!

Środa 9.01.2019

16.30 – Warszów dla WOŚP; występy, kiermasz ciast, grochówka – Plac MDK Warszów

18.00 – Spektakl „Diabolina Maleficent” – sala teatralna MDK

Niedziela 13.01.2019

PLAC MICKIEWICZA

miska grochówki, talerz bigosu z kuchni polowej, serce – chlebek z piekarni polowej

11.30 – 15.30 – pokaz sprzętu strażackiego, paint-ball, przejażdżki kolejką turystyczną i inne atrakcje

20.00 – pokaz fajerwerków „Światełko do nieba” (być może ostatni w mieście!)

SALA TEATRALNA MDK

11.30 – 15.30 – koncert dzieci „Serce dla dziecka”

16.00 – 18.00 – koncert muzyczny (InSilence, Blood!sle, Danzi Group)

SALA SPORTOWA MDK

12.00 – 17.30 – wspólne tworzenie złotego serca z bilonu, modelowanie balonów, malowanie twarzy i tatuaży, zamykanie w bańce mydlanej, pomiar parametrów życiowych i inne atrakcje