Już 4 października (niedziela) o godz. 19.30 odbędzie się w Świnoujściu wyjątkowy koncert w ramach Uznamskiego Festiwalu Muzyki 2020. Tym razem gospodarzem Festiwalu jest Norwegia i chociaż kraj w północno-zachodniej części Półwyspu Skandynawskiego jest geograficznie zwrócony w stronę Morza Północnego, od czasów starożytnych był kulturowo częścią regionu Morza Bałtyckiego. Norwegia ze swoim krajobrazem fiordów, ale także kulturą do dziś fascynuje potęgą i radością kolorów norweskiej muzyki.

Na scenie Sali teatralnej wystąpi Krzysztof Meisinger oraz Orkiestra Kameralna „Poland baROCK” w koncercie pt.  „Gitarre baROCK”.

Bilety w cenie: 30 zł do nabycia w Kasie MDK, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 oraz w Galerii Art, od wtorku do soboty w godz. 12.00 – 18.00, ul. Wojska Polskiego 1/1

Uwaga: Ilość miejsc dla publiczności ograniczona. Obowiązuje reżim sanitarny.

Krzysztof Meisinger (gitara)

Orkiestra Kameralna „Poland baROCK”

Z dziełami Antonia Vivaldiego, Johanna Sebastiana Bacha, Karla Kohauta, Johanna Sigismunda Weissa, Johana Daniela Berlina, Luigiego Boccheriniego i Isaaca Albeniza

Leonardo da Vinci opanował ją i udzielił wielu włoskim i francuskim arystokratom lekcji gry na niej: lutni. Od renesansu do baroku był ulubionym instrumentem europejskiej szlachty. Krzysztof Meisinger zagrał na gitarze solówki lutniowe kilku koncertów barokowych, a podczas badania tego koncertu natknął się nawet na muzykę kompozytora rokoko, który wykonał go z Memel w Prusach Wschodnich do Norwegii: Johana Daniela Berlina. Przy tej świątecznej niedzielnej muzyce towarzyszy mu znakomita orkiestra kameralna „Poland baROCK”.

 

 

Skip to content