No to finiszujemy. Szósty dzień Grechuta Festival – Świnoujście 2018 to najprawdziwsza muzyczna uczta! Jako pierwszy zaprezentuje się legendarny zespół z kręgów piosenki poetyckiej – Stare Dobre Małżeństwo. Wieczorem w Amfiteatrze im. Marka Grechuty wieeeeeeeeelki koncert finałowy z udziałem równie wielkich artystów, i takowym repertuarem – piosenkami Leszka Aleksandra Moczulskiego.

Ostatni już wydanie cyklu Wiersze na Wyspach czyli Kraina Poezji dla małych i dużych zatytułowane będzie „Podróże małe i duże”, a czytać będzie znakomity aktor Krzysztof Tyniec. Animacje poprowadzi Anna Musialik. Spotkanie rozpocznie się w samo południe (godzina 12.00) w Muszli koncertowej na Promenadzie.

O godzinie 18.00 w Sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu zagra Stare Dobre Małżeństwo, czyli najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej
i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego – charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie. W repertuarze znane przeboje, ale także nowe kompozycje z płyty „Blizny czasu”. Niestety bilety zostały już wyprzedane.

Koncert finałowy czwartej edycji GRECHUTA FESTIVAL ŚWINOUJŚCIE 2018 będzie dedykowany pamięci zmarłego w grudniu 2017 roku Leszka Aleksandra Moczulskiego. Był wybitnym poetą, współtwórcą krakowskiego Teatru STU, a także autorem tekstów. Napisał teksty do utworów, które dziś stanowią główny kanon polskiej piosenki. Jego teksty śpiewali Skaldowie – „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Cała jesteś w skowronkach”, „Szanujmy wspomnienia”, „Po śniegu, po kolędzie”, Czesław Niemen – „Z pierwszych ważniejszych odkryć”, Grzegorz Turnau – „Ultima”, „Nawet”, „Kruchy świat, kruche szkło”, oraz Marek Grechuta – m.in. „Korowód”, „Magia obłoków”. Moczulski napisał także słowa do siedmiu utworów na płycie Anawa, które zespół nagrał wspólnie z Andrzejem Zauchą, a także teksty z płyty „Wołanie o słońce nad światem” zespołu Dżamble. Jest też autorem słów „Nieszporów Ludźmierskich”, oraz „Oratorium o Męce i Zmartwychwstaniu Pana – Droga, Życie, Miłość”.

Podczas Koncertu finałowego 4. Grechuta Festival Świnoujście 2018 usłyszymy je w oryginalnym wykonaniu Skaldów z towarzyszeniem Bella Cracovia Orchestra i chórku. Gościnnie wystąpią Dorota Miśkiewicz i Stanisław Wenglorz. Z zespołem Dżamble zaśpiewa Marek Bałata, a kompozycje Jana Kantego Pawluśkiewicza przedstawią w nowoczesnych aranżacjach Barbara Derlak z zespołem Chłopcy kontra Basia oraz solowo Maciej Lipina. Z legendarnym zespołem ANAWA zaśpiewają kolejni wyjątkowi artyści – między innymi Edyta Jungowska, Marta Honzatko, Krzysztof Tyniec. Początek koncertu o 20.30, bilety kosztują 30 pln (ostatnie sztuki jeszcze do nabycia!).

3 SIERPNIA 2018 | PIĄTEK

12.00 Muszla Koncertowa | wstęp wolny | [w razie deszczu: Hotel Radisson Blu Resort] Wiersze na Wyspach czyli Kraina Poezji dla małych i dużych

„Podróże małe i duże”

Czyta: Krzysztof Tyniec, animacje: Ania Musialik