Już dziś o 20.30 Wielki Finał, czyli „Markowa Gala”, która odbędzie się w Amfiteatrze im. Marka Grechuty. Bilety na to wydarzenie wciąż do nabycia w cenie 30 pln. Obok laureatów Konkursy, w charakterze gościa specjalnego wystąpi Ania Dąbrowska. Organizatorem tego prestiżowego Konkursy jest Miasto Świnoujście wespół z Fundacją „Korowód” im. Marka Grechuty w Krakowie.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu na Interpretacje Utworów Marka Grechuty towarzyszącego 4. edycji GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2018. Jesteśmy już po drugim etapie konkursowych eliminacji. Przypomnę, że do Konkursu zgłosiło się blisko 50 solistów, z których Komisja Konkursowa wyłoniła tuzin finalistów. Ci z kolei walczyli o laury Konkursy podczas otwartych dla publiczności przesłuchań. Ich wokalne popisy oceniało jury w składzie: Danuta Grechuta, Teresa Drozda, Marta Honzatko, Jakub Baran, Paweł Piątek, oraz Paweł Sztompke. Poniżej prezentuję Państwu protokół jury: Jury Finału Konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty, w ramach Grechuta Festival Świnoujście 2018, w składzie: Danuta Grechuta – przewodnicząca, Teresa Drozda, Marta Honzatko, Paweł Sztompke, Pawel Piątek , obecności sekretarza jury Jakuba Barana, po wysłuchaniu 12 finalistów, postanowiło przyznać: wyróżnienie oraz zaproszenie do udziału w Koncercie Laureatów: Krzysztof Drynda III nagrodę w wysokości 4000 PLN oraz udział w Koncercie Laureatów Julita Zielińska II nagrodę w wysokości 5000 PLN oraz udział w Koncercie Laureatów Emma Herdzik I nagrodę w wysokości 6000 PLN oraz udział w Koncercie Laureatów Kamil Franczak ponadto jury postanowiło zaprosić wszystkich finalistów do wykonania piosenki wieńczącej Koncert Laureatów.