Wielkie święto tańca, muzyki i folkloru. Śląski bursztyn nad morzem. Koncert Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk już 3 sierpnia w Amfiteatrze im. Marka Grechuty. Ponad stu wykonawców – tancerzy, chórzystów i muzyków. Nie możecie tego przegapić! Początek o godz. 20.30. Bilety już w sprzedaży. Zapraszamy!

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to instytucja kultury prowadząca szeroką działalność artystyczną kontynuującą tradycje narodowego dziedzictwa oraz polska twórczość ludową i narodową. Bogaty repertuar koncertowy obejmuje programy galowe, wokalno-instrumentalne, edukacyjne, a także niepowtarzalne widowiska.

Fot. Wojciech Korpusik/ZPiTŚ

Program będący prezentacją utworów wokalnych i tanecznych, charakterystycznych dla kręgu państw i narodów Unii Europejskiej, z najpopularniejszymi kompozycjami z repertuaru Zespołu „Śląsk”. Barwna opowieść o polskiej kulturze ludowej i narodowej oraz o wielkiej różnorodności kultur innych narodów, prezentowana przez artystów w stylizowanych strojach regionów z Polski i Europy. W programie znajdują się m.in.: „Athina”, „Berliner Luft”, „Greensleeves”, „Tańcuj, tańcuj”, „’O sole mio”, „La Montanara”, „Tańce węgierskie”, „Tańce słowackie”, „Zorba”. Twórcami choreografii są: Elwira Kamińska, Władysław Stefanik, Hanna Chojnacka i Juraj Kubánka.

Fot. Wojciech Korpusik/ZPiTŚ

Bilety w cenie 40 zł, do nabycia w kasach MDK:

Kasa MDK, ul. Wojska Polskiego 1/1, II piętro, p. 317, poniedziałek – piątek 8.00 – 15.00

Galeria Art, ul. Wojska Polskiego 1/1, wtorek – sobota 12.00 – 18.00

Muszla Koncertowa przy Promenadzie, codziennie 14.00-20.00

Amfiteatr (od ul. Chopina), codziennie 14.30 – 20.30

a także przez stronę kupbilecik.pl