Pogrążeni w wielkim smutku przekazujemy Państwu wiadomość, że 30 listopada w wypadku samochodowym zginęła Elżbieta Naklicka – utalentowana i znana w naszym mieście Muzyczka, Dyrygentka Miejskiego chóru „Logos”, Nauczycielka Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia w Świnoujściu.
Rodzinie naszej tragicznie zmarłej Koleżanki, Jej przyjaciołom i uczniom, chórzystom chóru LOGOS i wszystkim wychowankom składamy najszczersze kondolencje.

Kilka słów od Dyrektora Andrzeja Pawełczyka:

Ten rok naznaczony jest śmiercią. I choć w samej śmierci nie ma nic dobrego czy złego, to największa mądrość, jaką może osiągnąć człowiek, jest nie samo pogodzenie się z nieuchronnością śmierci, ale jej akceptacja jako czegoś, co nadaje sens życiu. Gdy odchodzą, Ci którzy nadają temu życiu wartość przekraczającą codzienne trwanie, powietrze gorzknieje. Nasza koleżanka, Elżbieta Naklicka, muzyczka, dyrygentka. Niezastąpiona artystka tkająca uporczywie od lat społeczną tkankę, tragicznie odeszła. A wyspa na której wspólnie żyliśmy stała się mniejsza i uboższa. Ludzie odchodząc zabierają ze sobą miejsca które tworzyli, pozostawiając pustkę, w której trudno budować. Na Ciebie Krzysztofie niecierpliwie czekamy. Mamy przecież umowę i kilka festiwali do zrobienia. Sztuka być może nie odpowiada na żadne z ważnych pytań ale na pewno jest pretekstem do życia.