Blisko 700 osób oddało swój głos podczas naszej sondy. Przypomnijmy, że zapytaliśmy Was o to, kogo chcielibyście zobaczyć podczas przyszłorocznych Dni Morza w Świnoujściu. W pierwszej piątce znaleźli się Agnieszka Chylińska, Feel, Ray Wilson, Loka oraz Patryk Kumór. Dziękujemy nie tylko za Waszą pomoc, ale przede wszystkim za tak liczny udział.

Spośród kilkunastu zaproponowanych solistów i zespołów to właśnie te wymienione wyżej spodobały się Wam najbardziej. Niemal do samego końca o pierwsze miejsce walczyła Chylińska z grupą Feel. Ostatecznie popularna wokalistka i jurorka wygrała zaledwie o pięć głosów. Po niesamowitym debiucie, a później kolejnych świetnych albumach z grupą O.N.A., Chylińska ruszyła na solowy podbój list przebojów. Efektem trzy albumy - ciężki, rockowy, drugi bardzo dyskotekowy i trzeci, który umiejętnie łączy dwa wcześniejsze. Efekt do posłuchania poniżej: Bardzo miłym zaskoczeniem jest obecność w pierwszej trójce Ray Wilsona, choć domyślamy się głosowali na niego nieco starsi czytelnicy. Starsi lub może po prostu lubujący się w nieco bardziej rockowych brzmieniach. Szkocki wokalista, choć od lat mieszka w Poznaniu swoją popularność zdobywał w szerokim świecie. A wszystko zaczęło się od... reklamy jeansów pewnej popularnej firmy, która w spocie wykorzystała kawałek zespołu Stiltskin - Inside: Kawałek szybko z bloków reklamowych trafił na playlistę MTV, która wtedy faktycznie była telewizją muzyczną. Dla wokalisty Stiltskin - Ray'a Wilson'a okazało się to furtką do wielkiej kariery. Kilkanaście miesięcy później, do drzwi Szkota, zapukali panowie z legendarnego Genesis. Z zespołu dopiero co odszedł Phil Collins i nowy wokalista bardzo by im się przydał. Tak powstał jeden z najlepszych albumów grupy - Calling All Nation. A jak Ray Wilson znalazł się w Polsce? Cóż... Polskie dziewczyny niejednemu zawróciły w głowie... W grupie pościgowej pokaźna grupa artystów, którzy na scenie pojawili się całkiem niedawno, głównie za sprawą telewizyjnych programów poszukujących talentów. Mamy Patryka Kumóra, Natalię Schroeder czy Sylwię Grzeszczak, choć akurat ta ostatnia zaczynała już w programie "Od Przedszkola do Opola". Sondę prowadziliśmy również na łamach Kronik Portowych, gdzie ukazał się kupon. Spośród tych, którzy dostarczyli go do biura MDK wypełniony (nazwisko i nr telefonu były tu kluczowe) rozlosujemy karnety na letnie imprezy organizowane przez Miejski Dom Kultury. Teraz przed zespołem MDK czas ciężkiej pracy. To, kogo faktycznie zobaczymy podczas czerwcowej imprezy okaże się na początku przyszłego roku. Wszystko zależy od wolnych terminów artystów.