5 kwietnia odbył się II Ogólnopolski Konkurs Chórów On-Line „O Crux Ave” – Wysoka 2021. Miejski Chór Dziewczęcy LOGOS z Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu, pod dyrekcją Doroty Naklickiej wystąpił w kategorii chórów żeńskich i uzyskał 89 punktów (na 100 możliwych), tym samym zdobywając Srebrny Dyplom!

W wydarzeniu udział wzięło 27 chórów z całej polski, rywalizujących w 7 kategoriach. Konkurs miał formę zdalną – każdy z chórów przesłał nagranie audio-video dwóch utworów sakralnych, w tym co najmniej jeden o tematyce pasyjnej. Jury, złożone z wybitnych polskich dyrygentów po przesłuchaniu wszystkich nagrań ogłosiło werdykt.

Był to pierwszy występ chóru po wznowieniu działalności, po tym jak w listopadzie 2019 roku została ona zawieszona po tragicznym wypadku państwa Naklickich. Choć konkurs miał formę zdalną, pozbawiony był emocji związanych z wyjazdem chóru, a nagranie sporządzono bez udziału publiczności, zarówno dla chórzystek jak i dla dyrygentów było to bardzo ważne wydarzenie, a wyróżnienie w postaci tak wysokiej nagrody jest ogromną radością dla członków zespołu i społeczności wspierającej jego działalność.

Skip to content