W ramach obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, Miejski Dom Kultury, Filia Warszów, zaprasza wszystkich mieszkańców na wydarzenie „Bohaterowie Codzienności na 100-lecie Niepodległości”. Początek o godz. 12.00, 18 listopada. Wstęp wolny.

Spotykamy się po to aby wspomnieć i uczcić pierwszych mieszkańców dzielnicy Warszów. Bohaterów którzy w naszym codziennym życiu oferują bezinteresowną pomoc w budowaniu i jednoczeniu wszystkich mieszkańców. Mamy nadzieję, że będzie to już cykliczna impreza w trakcie której kapituła składająca się z najstarszych mieszkańców dzielnicy oraz ludzi kultury i sztuki przyznawać będzie tytuł „Bohatera Codzienności”.

W tym roku postanowiono przyznać 15 takich tytułów, których uroczyste wręczenie odbędzie się 18 listopada w Miejskim Domu Kultury Filia Warszów o godzinie 12.00. W trakcie trwania imprezy zostanie posadzone drzewko, jako symbol Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Będzie też okazja do rozmowy z najstarszymi mieszkańcami o historii naszej dzielnicy. Przygotowaliśmy też wystawę archiwalnych zdjęć.

Nie zabraknie wielu innych atrakcji: animacje dla dzieci połączone z konkursami, stoisko z badaniami profilaktycznymi, koncerty oraz poczęstunek.

W imieniu organizatorów bardzo gorąco wszystkich zapraszamy.