12 października wspaniałe wydarzenie na scenie Sali Teatralnej. Monodram „Mój Molier” w wykonaniu Andrzeja Seweryna. Bilety w cenie 40 złotych, do nabycia w kasach MDK. Początek spektaklu o godz. 17.00!

Andrzej Seweryn w swojej opowieści scenicznej, zbudowanej wokół perypetii zazdrosnego bohatera „Szkoły żon”, pozwala sobie na cudowny luz już od samego początku. Wchodzi na scenę krokiem tanecznym, w rytm swingującej muzyki. „Nie, nie, proszę państwa: to ani Gene Kelly, ani Fred Astaire, to naprawdę będzie mieć związek z Molierem” - zaczyna Seweryn. I dalej w tym duchu, choć już bez „musicalowego” tła, toczy się historia czterdziestoletniego mieszczanina, Arnolfa, który szykując się do ożenku z dziewczęciem znacznie młodszym od niego, zaczyna przeżywać katusze, gdy ta wpada w oko pewnemu młodzieńcowi. Seweryn improwizuje, czyni zabawne dygresje, przeczytanie fragmentów tekstu powierza widzom. Jest lekko, dowcipnie, finezyjnie. To solowy występ aktorski na naprawdę najwyższym poziomie. Opracowanie i wybór tekstów Moliera: Andrzej Seweryn Opracowanie muzyczne i wybór utworów muzycznych: Paweł Sztompke Reżyseria światła: Marek Jeżewski Jest jednym z najwybitniejszych polskich aktorów. Jego ojciec wyobrażał sobie syna w roli oficera, ale Seweryn już od najmłodszych lat przejawiał zainteresowanie teatrem. W liceum im. Lelewela, do którego uczęszczał, organizował różnego rodzaju akademie, których często był również reżyserem. W 1968 r. Seweryn ukończył warszawską PWST i rozpoczął pracę w Teatrze Ateneum, z którym był związany aż do roku 1980. Popularność zyskał dzięki doskonałym rolom w spektaklach Teatru Telewizji, z których wiele na stałe zapisało się w pamięci widzów. Znacznie ułatwiły one artyście karierę filmową. Wystąpił w wielu liczących się polskich filmach, w których stworzył niezapomniane kreacje. Współpracował m.in. z Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Zanussim i Jerzym Hoffmanem. Po sukcesach w kraju wyjechał wraz w Wojciechem Pszoniakiem do Francji, gdzie mieli wystąpić w sztuce "Oni" Witkacego i w krótkim czasie stał się tam jednym z najbardziej poważanych artystów. Jest członkiem słynnej Comedie Francaise i warto zaznaczyć, że Seweryn jest drugim w historii tego teatru aktorem obcego pochodzenia, któremu zaproponowano pracę w tej prestiżowej grupie. Andrzej Seweryn wykładał również w polskiej i francuskiej Wyższej Szkole Teatralnej. W 1998 r. odsłonięto jego gwiazdę w Alei Gwiazd w Łodzi.