Świnoujska sekcja Aikido działająca przy Domu Kultury, będzie gościć w najbliższy weekend wysokiej rangi mistrza Aikido ze Szkoły Aikido w Zielonej Górze – Piotra Kirmiela 6 DAN. W sobotę 30 marca, odbędą się otwarte pokazy z Mistrzem. Zapraszamy do Sali Sportowej przy ul. Jana Matejki 11. Wstęp wolny!

Niecodzienną okazją dla mieszkańców Świnoujścia będzie pokaz i otwarty trening w wykonaniu naszego gościa, który przybliży tę piękną sztukę samoobrony bez agresji przeznaczoną dla każdej grupy wiekowej. „Jak się uczyć to od najlepszych”- mistrz zaprezentuje techniki samoobrony do wykorzystania na co dzień na ulicy. Żyjemy w czasach nieuzasadnionej agresji i napadów rabunkowych w biały dzień.

Propagator kultury wschodu i Aikido pokaże jak reagować na próby agresji (obłapiania, wyrywania torebki, zrywania łańcuszka) podstawowymi technikami, żeby zniechęcić lub obezwładnić potencjalnego agresora. Pokaz skierowany będzie przede wszystkim do pań.

Ładniejsza część naszego miasta nie jest świadoma możliwości jakie daje posiadanie damskiej torebki lub parasola w sytuacji zagrożenia. „Aikido sposobem na sprawność i zachowanie zdrowia”- Mistrz zademonstruje techniki relaksu i oddychania do wykorzystania na co dzień jak również ćwiczenia rozciągające wywodzące się z Aikido.

W pokazie nie zabraknie również bardzo widowiskowego „RANDORI” – obrony przed kilkoma napastnikami. Aikido w Polsce zyskało popularność po serii filmów fabularnych z Stevenem Segalem w roli głównej, policjantem posługującym się technikami Aikido. Dzisiaj wystarczy przyjść do Miejskiego Domu Kultury i zobaczyć Aikido na żywo.

30 marca, godz. 16.00. Wstęp wolny.

Info. Aikido Świnoujście.