Już od najbliższego weekendu, na placu Wolności rusza adwentowy jarmark. Jednak oprócz straganów ze świątecznymi wiktuałami i ozdobami i mini wesołym miasteczkiem dla najmłodszych, w tym roku pojawią się imprezy towarzyszące. W każdą sobotę zapraszamy na przygotowane przez nas koncerty, animacje i pokazy. Jednak po kolei.

Miasteczko Świętego

W tym roku nieszczęśliwie „Mikołajki” przypadają w środku tygodnia. Nie każdy ma wtedy czas przyprowadzić swoje pociechy na organizowane z tej okazji zabawy. Dlatego u nas Święty Mikołaj przyjedzie kilka dni później, 9 grudnia. Na pl. Wolności w samo południe rozpocznie działalność… Fabryka Świętego Mikołaja. Każde stanowisko to tak naprawdę niezależna atrakcja – nie tylko dla najmłodszych. Z pomocą zręcznych Śnieżynek, każdy będzie mógł własnoręcznie stworzyć świąteczny upominek i oczywiście zabrać go ze sobą. Mamy tu Piernikolandię, Pracownie Bombek Ludzikowo i inne. Nie zabraknie również strefy konkursów, tym razem prowadzonych przez samego Świętego Mikołaja.

Fabryka Świętego Mikołaja, 9 grudnia, pl. Wolności, godz. 12.00 – 16.00, wstęp wolny

Kolędy na placu

Kolejna grudniowa sobota to przede wszystkim wspólne kolędowanie. Ponownie zaprosimy mieszkańców i turystów na pl. Wolności, gdzie na scenie pojawią się zespoły wokalne działające przy Miejskim Domu Kultury.

Nie zabraknie zatem przebojowych „Chwatów”, uczestników telewizyjnego show „Mam talent” i chóru „Kantylena”. Prowadzone przez Barbarę Okoń zespoły ćwiczą od połowy listopada repertuar najpopularniejszych kolęd i piosenek świątecznych. Nie inaczej jest w przypadku młodzieży przygotowywanej przez Marinę Nikoriuk z Pracowni Wokalno-Artystycznej. Tytus Brzeziński, Ula Niśkiewicz, Natalia Dydo, Paweł Fajkowski i inni. Tych nazwisk warto się nauczyć, bo już wkrótce będzie o nich głośno nie tylko na naszych scenach ale i w całej Polsce. Stawkę uzupełni Miejski Chór Logos, który uraczy nas klasycznymi pieśniami adwentowymi.

To jednak nie koniec atrakcji tego dnia. Otwarta przestrzeń pl. Wolności służy ulicznym teatrom. Przekonacie się o tym dzięki Teatrowi Prawdziwemu Bielawa. Artyści z pomocą animowanych, 5 metrowych lalek przedstawią spektakl „Parada Wszystkich Świętych”.

Koncert kolęd, 16 grudnia, pl. Wolności, godz. 16.00, wstęp wolny. Parada Wszystkich Świętych, 16 grudnia, pl. Wolności, godz. 18.00, wstęp wolny

Mistrzowie lodu

W ostatnią przedświąteczną sobotę, śmiało można będzie zaśpiewać na pl. Wolności znany przebój Vanilla Ice – Ice Ice Baby. W centrum miasta, za sprawą załogi – a jakże – ICE TEAM – odbędzie się pokaz rzeźbienia w lodzie.

Ekipa z Poznania, jako jedyni Polacy należą do elitarnego grona artystów tej materii, którzy regularnie zapraszani są światowe pokazy i konkursy tej skomplikowanej sztuki. Będzie też można osobiście spróbować się z bryłą lodu podczas warsztatów przeprowadzonych przez ICE TEAM. Dokonania poznaniaków możecie sprawdzić na ich oficjalnej stronie (kliknij tu).

Po zajęciach w lodzie, trzeba się rozgrzać. A próbowaliście kiedyś skakać i tańczyć przy kolędach? Oczywiście nie jest to takie proste np. przy „Cichej nocy”, ale już przy kolędach z Afryki czy Ameryki Południowej – czemu nie? Tym bardziej, że na naszej scenie pojawi się zespół Redlin, który o folkowych rytmach wie wszystko. Znają też kolędy z całego świata i nie zawahają się ich wykonać.

ICE TEAM Show, 23 grudnia, pl. Wolności, godz. 15.00, wstęp wolny. Wigilijne opowieści – koncert grupy Redlin, 23 grudnia, pl. Wolności, godz. 17.00, wstęp wolny.

Fot. Robert Ignaciuk

Skip to content