Warsztaty w ramach Kreatywnych Ferii Zimowych z MDK skierowane były zarówno dla początkujących wokalistów, jak i dla tych systematycznie kształcących się w Pracowni wokalno – artystycznej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu.

Głównymi zagadnieniami poruszanymi na warsztatach były dykcja i wymowa,  rytm i artykulacja, podstawy emisji głosu, interpretacja piosenek. Zajęcia przebiegały w formie spotkań grupowych i indywidualnych.

Spotkania z Mariką były niezwykle inspirujące i twórcze. A jak przebiegały?

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów z zajęć.

Marika Bocewicz – wokalistka, autorka tekstów, współpracująca z wieloma zespołami muzyki rozrywkowej, pedagog. Nauka śpiewu jest jej pasją. Współpracuje również ze znamienitym zespołem Tragarze. Samym śpiewem zajmuje się od najmłodszych lat. Rozpoczynała swoje kształcenie wokalne w Pracowni wokalno –artystycznej Mariny Nikoriuk Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. Studentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku wokalistyka estradowa. Finalistka oraz laureatka wielu konkursów rangi wojewódzkich oraz ogólnopolskich w tym Konkursu na Interpretacje Piosenek Marka Grechuty na Grechuta Festival w Świnoujściu, Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Rosyjskiej oraz Każdy może śpiewać w Szczecinie. Jest uczestniczką wielu kursów, konferencji oraz warsztatów muzycznych prowadzonych m.in. przez Annę Gadt, Sandrę Jakubowiak, Anię Kamalską, Marka Rachonia, Anię Szarmach, Olę Nowak, Patrycję Zarychtę. W swoim życiu stawia na pasję jaką jest śpiew w muzyce rozrywkowej, bardzo płynnie poruszając się w różnorodnych stylistykach.