Po raz pierwszy w naszym mieście filmowe wydarzenie przez trzy dni, 1 – 3 marca gościć będziemy 7 Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA.

Z rekordowej ilości 245. zgłoszeń zakwalifikowano w sumie 80. tytułów: 64. do Konkursu Głównego (6 kategorii) oraz 16. do Konkursu Teraz Dzieci Mają Głos! (2. kategorie). Należy podkreślić, że w 2019 – po roku „hibernacji” – powraca wyczekiwana Kategoria OFF&GO! obejmująca twórców w pełni niezależnych i amatorów. Na uwagę zasługuje też wyjątkowo duża ilość zgłoszeń do kategorii FORMANIMY (eksperymenty i abstrakcje), co przełożyło się także na większą niż zazwyczaj ilość prac w tej kategorii. W kategorii STUDENCKIEJ dojdzie w tym roku do konfrontacji tylko dwóch uczelni: krakowskiej ASP i łódzkiej PWSFTviT; pośród nich pojawi się jednak „rodzynka” (autorka) – debiutujący w tym roku na O!PLA Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Konkurs TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS zaprezentuje z kolei sporo prac zrealizowanych przez dzieci, co nada nazwie konkursu dodatkowego wymiaru.

Sala Teatralna MDK ,1 – 3,marca
Piątek 18:00
Sobota 16:00
Niedziela 12:00
WSTĘP BEZPŁATNY!

PIĄTEK 01.03.2019 18.00 Tematyczne Bloki Konkursowe

1. ANIMOWANY WIDEOCLIP 60’

ABOP (2018, 3’30”) > Kijek / Adamski | Tunng

BÓSTWA (2018, 4’41”) > Łukasz Rusinek | Żywiołak

CROSSFIRE (2017, 4’31”), Aleksandra Lekszycka (PJATK Warszawa) | Stephen

HANZZA (2018, 5’35”), Krystian Grzywacz | Pokusa

KĘSY (2018, 03’30”), Magdalena Pilecka | Bovska

KLATKI (2018, 2’42”), Magdalena Marchocka (UAP Poznań) | Kapela Wolne Obroty

KOSMICZNA KARETKA (2018, 4’05”), Grażyna Rigall & Konrad Kulczyński | Nawrocki & Dobrzy Ludzie

KURIOZALNE BUTY (2018, 05’03”), Maciej Bednarek | Elektronikt

LULLABY (2018, 5’45”), Martyna Koleniec | Aviations

MAN IN THE MOON (2017, 3’30”), Tomek Ducki | LCAW

POLOWANIE NA TYGRYSA (2018, 02’23”), Maciej Buchwald | Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis

SEAN LAMH (2018, 04’14”), Paweł Kleszczewski & Katarzyna Zimnoch | Daragh Slacke

TADEK PALIWODA (2018, 03’55”), Michał Rychławski | Pięć Dwa

TAMA (2018, 2’22”), Kamil Wójcik | Sobotni Rosół

WYSPY CHŁODNE (2017, 3’37”), Sonia Skowronek | Niemoc

2. ANIMOWANE FRASZKI 7’

CUMULUS (2019, 00’35”), Michał Socha

DAD! (2018, 00’44”), Piotr Baranowski

LOVE BOMB (2018, 1’), Łukasz Pallado

PARALIŻ (2018, 00’55”), Konrad Ożgo

POLITYCY (2018, 00’03”), Monika Kuczyniecka

RYBKA SEM (2016, 1’02”), Kornii Tsoi (WA UMCS Lublin)

RYTM I ARYTMIA (2017, 00’48”), Jakub Rybak (WSUO Opole

ŚNIADANIE (2018, 01’14”), Bartosz Zarzycki (UAP Poznań)

3. FORMANIMY 52’

1kg PC (2018, 10’), Krystian Grzywacz | Paulina Czerek (Beniovska)

25/25 (2018, 4’20”), kinoMANUAL (Aga Jarząb, Maciek Bączyk)

CTRL + C (2017, 2’), Kamila Kasprzykowska

DESIRE (2017, 01’50”), Małgorzata Seidel, Aleksandra Duda

MARBLES (2018, 5’13”), Natalia Spychała (PWSFTviT Łódź)

POMROKA (2018, 9’50”), Michał Przyszlak (WSUO Opole)

PUŁKA (2018, 02’03”), Kacper Mutke, Małgorzata Pawińska

ROK (2018, 11’40”), Małgorzata Bosek-Serafińska (Serafiński Studio)

WAHADŁO (2017, 04’26”), Mateusz Domeradzki (WSUO Opole)

SOBOTA 02.03.2019 16.00 Tematyczne Bloki Konkursowe

1. ANIMACJA STUDYJNA 80’

II (2018, 12’), Marta Pajek (Animoon)

BŁOTO (2018, 12’32”), Alicja Błaszczyńska (FUMI)

COLAHOLIC (2018, 11’), Marcin Podolec (Yellow Tapir Films)

MIAZMAT (2018, 04’08”), Klaudiusz Wesołowski (Platige Image)

ROOM (2018, 6’), Michał Socha (Letko)

SIĘ ZJADA (2018, 14’), Edyta Adamczak (Animaso)

ŚWIAT, KTÓRY ULECIAŁ NA GRZBIECIE KROWY (2018, 7’), Wojciech A. Hoffmann (Studio Munka)

WEŁNIAKI (2018, 10’), Joanna Polak (Studio Joanna Polak)

WIECZÓR (Niemcy/Polska 2016, 2’30”), Izabela Plucińska (Claytraces)

2. ANIMACJA STUDENCKA 93’

AN EYE FOR AN EYE (2017, 17’17”), Julia Płoch (ASP KRAKÓW)

CHRYSTUS NARODU (2018, 09’09”), Ewa Drzewicka (ASP KRAKÓW)

INNY (2018, 4’47”), Marta Magnuska (PWSFTviT ŁÓDŹ)

KOMFORT (2018, 9’35”), Wronika Banasińska (ASP KRAKÓW)

KWADRATURA KOŁA (2018, 4’50”), Karolina Specht (PWSFTviT ŁÓDŹ)

MÓJ DZIWNY STARSZY BRAT (2018, 12’36”), Julia Orlik (PWSFTviT ŁÓDŹ)

NA ZDROWIE! (2018, 4’45”), Paulina Ziółkowska (PWSFTviT ŁÓDŹ)

NOCNY PORTIER (2018, 7’), Alicja Kot (ASP KRAKÓW)

REM (2017, 3’), Artur Hanaj (PWSFTviT ŁÓDŹ)

RUTYNA (2017, 5’18”), Valeria Molchanova (WSUO OPOLE)

WYPRAWA DO MAGICZNEGO WODOSPADU (2018, 13’), Bogna Kowalczyk (PWSFTviT ŁÓDŹ)

3. ANIMACJA OFF & GO! 77’

BUTTERFLY (2017, 1’44”), Urszula Taraszka (LAF 2017)

KOSMICZNA ROBOTA (2018, 5’56”), Piotr Baluta

LANDRYNKI (2018, 3’45”), Tomasz Pawlak

MIETKOWE INTERWENCJE EWOLUCJI TOLERANCJI EKOLOGICZNEGO KAKTUSA (2018, 2’39”), Daria Kopiec + dzieci uczestniczące w warsztatach Animator Jutra w ramach 11. Animatora (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu)

NADCHODZĄ ZIMNI OGRODNICY (2018, 18’55”), Urszula Palusińska

POCZĄTEK ŚWIATA (2018, 10’13”), Paweł Kleszczewski & Katarzyna Zimnoch

POFRUNĄĆ Z KRUKIEM (2018, 8’10”), Hieronim Januszyk

SEZON OTWARTY (2017, 02’24”), Helena Stańczyk (LAF 2017)

TA KOSZMARNA NIEDZIELA (2018, 2’22”), Kamil Wójcik

TARGET EARTH (2017, 11’16”), Kamil Janko

THE GAME (2017, 8’), Natalia Oliwiak

WŁADCA PIERŚCIENIC (2018, 01’21”), Mariusz Włodarski

NIEDZIELA 02.03.2019 12.00 Tematyczne Bloki Konkursowe- Teraz Dzieci Mają Głos

1. ANIMACJA PRZEDSZKOLNA 42’

BUŹKA I DZIÓBEK: JEDZIEMY NA NARTY (2017, 5’07”), Maciej i Piotr Pestka (Mapepi Animacje)

OPOWIASTKI: WIELKIE MARZENIA MAŁEJ ŻABKI (2018, 5’), Andrzej Piotr Morawski (Paris + Hendzel Co.)

RODZINA TREFLIKÓW: MORELE (2018, 7’35”), Marek Skrobecki (Studio Trefl)

W POSZUKIWANIU ZIMY (2018, 12’11”), Aleksandra Chrapowicka

ZIMA (2018, 3’06”), Monika Kuczyniecka | Agata Świętoń

ŻUBR POMPIK: BARWY OCHRONNE (2017, 7’), Paweł Dębski (EGoFILM)

2. ANIMACJA WCZESNOSZKOLNA 70’

BASIA I BRACISZEK (2018, 11′), Marcin Wailewski (Grupa Smacznego)

BULF (2018, 2’44”), Marcin Domitrz i Adam Witkowski

CZTERY PORY ROKU (2018, 2’11”), Piotr Każmierczak (LAF 2018)

LAMPA (2017, 1’22”), Konstancja Taraszka (LAF 2017)

LATAJĄCY MIŚ I STRAŻNICY LEGEND (2018, 22’), Waldemar Mordarski (Badi Badi)

MAMI FATALE: DZIKOŁAK (2018, 10′), Łukasz Kacprowicz (Grupa Smacznego/SMF)

NIEŚMIAŁOŚĆ (2018, 01’55”), Anna Rogowska (UMK Toruń)

PRZYGODY BOBRA TAMARKA: TAMAREK LISTONOSZEM (2018, 8’12”), Piotr Każmierczak

TRZASK (2017, 02’02”), Karina Gomółka (LAF 2018)

WAKACJE ROBOTÓW (2018, 5’14”), Jakub Wroński + dzieci uczestniczące w warsztatach Animator Jutra w ramach 11. Animatora (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu)