W najbliższą sobotę, 2 października zapraszamy na wyjątkowy, jubileuszowy koncert Zespołu Chwaty! Początek o godz. 17.00, Sala Teatralna MDK, ul. Jana Matejki 11, obowiązują zaproszenia!

Zaproszenia będzie można odbierać w biurze Uniwersytety Trzeciego Wieku w budynku głównym przy ul. Wojska Polskiego 1/1 w czwartek 30 września w godz. 10.00 – 12.00.

X lat zespołu męskiego „Chwaty” 2011-2021

Zespół męski ” Chwaty” – to pięciu ” Starszych Panów”:

Józef Mol – tenor, od początku w zespole

Józef Białecki – tenor, od początku w zespole

Jan Adamski – bas, od początku w zespole

Marian Świderczuk – tenor

Marian Łyskawa – baryton

którzy śpiewają razem – ” trochę lepiej – lub gorzej”. Są młodzi duchem – średnia wieku to 30 lat – ale do setki ! Razem maja ponad 400 lat – oczywiście bez dyrygentki, która psuje im średnią ! W swoim repertuarze mają głównie piosenki o miłości – które śpiewają w kliku językach : włoskim, czeskim, rosyjskim, niemieckim a nawet polskim:). Ciągle mają wielki apetyt na życie, a wspólna pasja do muzyki działa na nich jak maseczka odmładzająca. Są szarmanccy, uroczy i bardzo dobrze wychowani. Zawsze pogodni – czym zarażają publiczność na swoich koncertach . Zdobyli już prawie wszystkie wojewódzkie i ogólnopolskie główne nagrody w swojej seniorskiej kategorii, ale nie poprzestają na laurach i nadal pracują nad swoim poziomem i nowym repertuarem. Brali udział w VII edycji „ Mam Talent” w TVN i doszli aż do półfinałów, co uważają za swoją największa przygodę muzyczną. Występowali nawet na festiwalu FAMA 2019 . W latach 2012 – 2018 kilkakrotnie zdobywali tytuł Laureata Ars Seniorów Regionu Zachodniopomorskiego, oraz I i II miejsca na Festiwalu Ogólnopolskim ARS Seniorów. Razem z Chwatami obecnie często występują urocze panie solistki : Leonarda Paczkowska, Maria Romanowska, Halina Nowak, Barbara Wierzbicka i Marta Kozłowska Zespół od X lat prowadzi specjalista / instruktor muzyki MDK- Barbara Okoń.

w latach 2011 – 2016 w zespole śpiewali :

Kazimierz Gorzkowicz – tenor bohaterski

Józef Hajdrych – baryton

Józef Macyszyn – baryton

Michał Sielatycki – tenor

Adam Majerski – bas

Śp. Mieczysław Wątrobiński

Skip to content